ВРУ підтримала законопроект щодо погашення боргів перед Пенсійним фондом
Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради України проект Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо погашення боргів перед Пенсійним фондом України. Народні депутати підтримали його у першому читанні 236 голосами, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Мінпраці та соціальної політики України.
Проект закону покликаний стимулювати погашення страхувальниками заборгованості перед Пенсійним фондом України, відзначив перший заступник міністра праці та соціальної політики України Павло Розенко, представляючи урядовий законопроект в Українському парламенті.
Павло Розенко відзначив, що завдяки прийнятим Верховною Радою України змінам до законодавства у 2008 році вдалося реалізувати кроки щодо підвищення розмірів пенсій. Так, середній розмір пенсії в грудні 2007 року становив 591 грн, а в грудні 2008 року - 896 грн (збільшення на 52%). „Забезпечена своєчасна і в повному обсязі виплата пенсій, виконується річний план надходжень до Пенсійного фонду”, - підкреслив він, відзначивши, що попри всі здобутки суттєвою є заборгованість зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду. „Сума заборгованості економічно активних платників на 1 грудня 2008 року становить 454,9 млн грн, з яких 360,4 млн грн - страхові внески та 94,5 млн грн - штрафні санкції”, - сказав Павло Розенко.
За словами першого заступника міністра, законопроектом пропонується, зокрема, зменшити розмір фінансових санкцій, що застосовуються за порушення строків із сплати страхових внесків. Так, за несплату або несвоєчасну сплату страхових внесків передбачатиметься штраф у розмірі 10% своєчасно несплачених сум. (Сьогодні - від 10 до 50% в залежності від строку затримки платежу).
Одночасно пропонується за бажанням платників розстрочити штрафи та пеню, які були їм нараховані за несплату або несвоєчасну сплату страхових внесків і фінансових санкцій, строком на 60 календарних місяців, із відстроченням першого платежу на 120 календарних днів.
У такому ж порядку пропонується розстрочувати штрафні санкції та пеню страхувальнику, який протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом, сплатить у повному обсязі заборгованість із страхових внесків і не допустить виникнення нової заборгованості у цей період.