Всіх учасників масових акцій протесту звільнили, – Генпрокуратура
З місць позбавлення волі уже звільнено всіх 328 арештованих за участь в масових акціях протесту. На цьому наголосив очільник Генеральної прокуратури України Олег Махніцький під час прес-конференції 3 червня.
Заразом Олег Махніцький звернув увагу на те, що триває досудове розслідування у 217 кримінальних провадженнях за фактами вчинення неправомірних дій працівниками правоохоронних органів стосовно учасників акцій протесту та 6 – суддями, передає «5 канал».
«На даний час десятьом працівникам органів внутрішніх справ повідомлено про підозру, один обвинувальний акт стосовно трьох осіб уже надіслано до суду», – сказав він.
Махніцький додав, що за результатами перевірок щодо правомірності притягнення учасників Майдану та Автомайдану до адміністративної відповідальності з’ясовано, що працівники міліції підробляли матеріали справ про адміністративні правопорушення.
«За такими фактами розпочато 56 кримінальних проваджень, найбільше – у місті Києві та Київській області, де прокуратурами розпочато 30 та 13 кримінальних проваджень відповідно. До відповідальності притягнуто 185 посадовців», – поінформував керівник відомства, додавши, що суди задовольнили понад 500 клопотань прокурорів щодо звільнення громадян від адміністративної відповідальності.
Крім цього, в.о. генпрокурора зазначив, що на сьогодні у двох областях прокурори повідомили про підозру 12 особам, які скоїли злочини стосовно учасників масових протестів в Україні.
«Так, прокуратурою Запорізької області повідомлено про підозру голові обласної ради, який брав активну участь в організації масових заворушень на площі біля приміщення обласної ради у січні цього року, залучивши до протиправних дій так званих хуліганів-«ті тушок» для побиття мітингувальників», – зазначив він.
Нагадаємо, 1 березня цього року Олег Махніцький доручив прокурорам АР Крим, областей, міст Києва та Севастополя ретельно перевірити законність притягнення громадян до адміністративної відповідальності за їхню участь у протестних акціях.
У разі виявлення злочинів у сфері службової діяльності з боку працівників органів внутрішніх справ, зокрема ДАІ, суддів, а також прокурорів при здійсненні нагляду, в.о. генерального прокурора вимагав від підлеглих терміново вносити відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та організувати ефективне проведення досудового слідства.