Я не хотів би бути в політиці «кнопкодавом», – Пономарьов
– Я підтримував на Майдані і підтримую демократичні зміни, але, на жаль, реалізація цих ідей на нулі. Виною цьому – амбіції наших політиків. Я не розчарувався в ідеях, я розчарувався в людях…
Наприкінці минулого року Олександра Пономарьова «офіційно» назвали найталановитішим співаком України. Це ще одне офіційне підтвердження факту, бо зіркового статусу співак досягнув не завдяки вдалій розкрутці, скандальному іміджу, а таланту - голосу, помноженому на працю, наполегливість, цілеспрямованість.
Завдяки цим рисам характеру він досягнув успіху не тільки в музиці, а й бізнесі. Прихильники люблять його й через те, що Пономарьов не зрадив своїм життєвим принципам, поглядам, не став манірним «небожителем» шоу-бізнесу.
Про творчість, політику, Львів співак розповів в ексклюзивному інтерв'ю ZAXID. NET.
- Напередодні Нового року вас назвали найталановитішим співаком України. Що для вас означає ця нагорода?
- Це був дуже приємний сюрприз перед Новим роком, про який я жодним чином не здогадувався. Хочу сказати велике «СПАСИБІ» тим людям, які люблять мою творчість. Я працюю для вас і буду працювати надалі, від усього серця.
- Ви навчались у Львові в консерваторії, зараз вчитеся у Львівському юридичному університеті, з нашим містом вас пов'язує і дружина, яка родом з Львівщини. Як часто буваєте у Львові, маєте свої улюблені місця?
- Віка з Червонограда, а у Львові буваю під час сесії. Крім того, приїжджаю з дружиною до Львова до тещі та тестя. Останній раз був у вас зовсім нещодавно.
Я люблю львівські вулички. На жаль, вже не можу, як раніше, просто погуляти ними, але проїхатися містом машиною - це одне задоволення. Колись давно, коли я навчався в консерваторії, я ходив на піцу з борщиком в кафе «Червона калина». Заходив туди не так давно, здається, нічого там особливого немає, звичайна студентська кав'ярня, але кожен раз мені приємно згадувати ті часи.
- В українському шоу-бізнесі багато львів'ян, місто часто називають культурною столицею України. На вашу думку, воно відповідає цьому статусу?
- Відповідає. Але головне для міста зараз - це продовжувати втримувати цю тенденцію, бо й інші міста в Україні не сплять, розвиваються.
- Ви вже давно маєте можливість співати заради власного задоволення. Не сумуєте за бурхливим музичним життям, гастролями? Може, зробите подарунок прихильникам і організуєте тур, тим паче, привід є - 15 років творчої діяльності?
- Я займаюся доволі активною діяльністю, сумувати не доводиться, це точно. А подарунок я зроблю обов'язково. Цього року планую провести великий тур Україною, якщо в державі покращиться економічна ситуація.
- Криза вплинула на вашу родину?
- Як і на кожну людину в нашій країні, в шоу-бізнесі, звичайному бізнесі... Але я вважаю - що не робиться, то на краще. Це свого роду іспит, великий досвід і практика, яку необхідно засвоїти і достойно подолати всі труднощі.
- 15 років - значний відрізок часу. Чи змінилася за ці роки аудиторія ваших прихильників?
- Вона тільки розширилася, і це приємно. На своїх концертах я бачу різноманітну аудиторію, абсолютно різних людей, різного віку.
- Ви пробували себе в різних іпостасях. Зокрема, як ведучий, писали музику до кінострічок, пробуєте себе як продюсер, де би ще хотіли себе реалізувати? Кілька слів про те, як просувається робота над дублюванням фільмів?
- Я не займаюся продюсеруванням, цим займається мій продюсерський центр «З ранку до ночі». А спробувати себе я би ще раз хотів у кіно, і бажано у комедійній ролі.
- Доволі часто вас можна бачити на політичних шоу. Як і ваші колеги, збираєтесь піти у політику? У більшості з них цей досвід не був вдалим...
- Я не хочу бути просто публічною людиною в політиці чи «кнопкодавом». Для мене важливо стати корисною людиною, яка би несла відповідальність за свої справи і слова, та зробила Україну кращою. Зараз система виборів за партійними списками фактично не дає депутату, який не ввійшов до першої п'ятірки, права голосу, при такій системі я би не хотів «йти в депутати». А якщо би і пішов, то лише б коли мав право голосу, право впливу на ситуацію і з новою політичною силою.
- Тобто ви не розчарувались у політиці після Майдану?
- Я підтримував на Майдані і підтримую демократичні зміни в нашій країні, але, на жаль, реалізація цих ідей на нулі. Виною цьому - амбіції наших політиків. Я не розчарувався в ідеях, я розчарувався в людях, які не змогли виконати своїх обіцянок.
Мене взагалі шокує те, як ведуть себе депутати, міністри в момент кризи. Ну які у цей момент можуть бути поділи на партії, фракції і так далі? Зараз просто необхідно зібратися за одним столом, накласти мораторій на політику і разом вирішувати економічні питання. Необхідно захистити звичайних людей.
- Ви багато говорили про захист української пісні. А що конкретно пропонуєте робити?
- Необхідно проводити акції на захист української пісні. Ввімкніть будь-яку радіостанцію і порівняйте кількість українських та російських пісень... Самі все зрозумієте.
Я хочу, аби українські пісні увійшли в моду, щоб люди могли гордо говорити - я українець і співали українських пісень, а не соромилися цього.
- Ви з дружиною - завсідники різноманітних вечірок, світських раутів? Вам подобається такий стиль життя?
- Я не можу назвати себе постійним завсідником вечірок. Є набагато активніші люди, які цим просто живуть, це для них робота. Якщо мої друзі запрошують мене на якийсь захід, щоб підтримати своєю присутністю ту чи іншу акцію, я не можу відмовити і мені не завжди, на жаль, вдається відгукнутися на запрошення.
- Львів прийнято вважати містом релігійних та родинних традицій. Ви з дружиною вважаєте себе релігійними людьми?
- Безперечно, вважаємо.
- Ваш останній альбом вийшов у 2007 році, коли очікувати нового? Які пісні увійдуть до нього?
- Альбом вже майже готовий, думаю, що цього року випустимо. До нього увійдуть пісні на будь-який настрій. Будуть і ліричні, і веселі пісні. Деякі з них ви вже чули - «Любов війна», «Любиш ти мене чи не любиш», «Ніколи тебе не віддам» (плануємо незабаром зняти на неї кліп).
Фото зі сайту www.nasheradio.ua