Як компанії подбати про працівників в умовах військової загрози
Колонка психотерапевтки і супервізорки Марії Олійник
Інші блоги автора
- Як підтримати рідних, які опинилися під окупацією 23 бер 2022, 17:43
- Як не з'їхати з глузду, якщо рідні в ЗСУ 22 бер 2022, 08:10
- Живіть життя попри війну 6 бер 2022, 11:50
До теми
Ну, що ж скажемо і ми кілька слів про ментальну безпеку команд у випадку надзвичайних ситуацій.
До слова, частина цих ідей належить Tait Shanafelt; Jonathan Ripp, Mickey Trockel, які 2020 року опрацювали звернення від медиків в часі пандемії в 5 основних запитів до керівництва. А пандемія для медиків – такий же ворог, як для нас ті з «запарєбріка».
Вислухайте. Створіть місце для працівників, де вони можуть висловити свої занепокоєння та переживання. Тривога – це нормальна реакція на невизначеність і загрозу, наш адаптивний механізм. Тож цілком нормальною є потреба бути почутим, розділити переживання з іншими та отримати відчуття підтримки. Це може діяти на кількох рівнях – певне коло у команді чи організації, запрошені психологи чи терапевти, загальні кола.
Захистіть. Продумайте план дій у разі надзвичайних ситуацій, забезпечте певну кількість води та медикаментів, продумайте засоби звязку. Подбайте про безпеку даних. Інформуйте своїх людей про ці дії та плани. Якщо ваші люди працюють віддалено – продумайте і скоординуйте свої дії, можливо, подбайте про додатковий зв'язок. Словом – зробіть для безпеки те, що можете зробити у межах своєї організації. Інформуйте про це. Однак, дійте спокійно і злагоджено, адже паніка – найліпший друг #самізнаєтекого.
Підготуйте. Перш за все інформуйте – про ваші бачення та плани. Організуйте навчання – наприклад, домедичної допомоги, та лекції з ментального здоров’я з фокусом на тривогу та стрес, які зараз можуть бути надмірними. Можливо, варто провести навчання з медіаграмотності – на що звертати увагу, яку інформацію поширювати, а що вартує ігнорувати, як розпізнати ботів. Ну, словом, те, що зробить наше перебування в мережі спокійнішим і якіснішим на віки вічні, а не лише в ці буремні часи. Словом, усе за потребою саме вашої команди.
Підтримайте. Створіть простір, де можна чути себе у безпеці. І тут йдеться не лише про фізичний, а й про ментальний. Але смачні цукерки на кухні теж не завадять – бо ж не просто так шоколад відганяє дементорів). І, звісно ж, ваші працівники мають сім’ї – якщо маєте змогу, спробуйте допомогти вашим командам потурбуватися про своїх.
Подбайте. Хай у вас будуть ті, хто вміє реагувати у кризових ситуаціях різного рівня – швидко приймати рішення, допомогти прийти до тями, надати першу допомогу, прийняти дзвінки, зорганізувати транспорт і таке інше.
Зміцнюйтесь. Спільноти зараз мають визначальну роль і єдність на сьогодні – величина дуже практична. Тож, гуртуйтесь і помагайте своїм. Здобувайте навички скоординованих дій у різних ситуаціях: при повені вони будуть одними, у випадку крадіжки даних – іншими, але ліпше, коли ваш алгоритм дій відпрацьований і злагоджений.
Докладіть зусиль, аби ваша спільнота була здоровою – трохи руху і спорту (до слова, чудово допомагає завершити цикл стресу), багато підтримки і вдячності (бо, «світло можна знайти навіть у найтемніші часи») і доброзичливості.
Жартуйте. І я серйозно. Гумор – ознака здорового глузду і доброї стійкості. Тому, багато смійтеся і жартуйте, а там – розберемося.
Знаходьте час і місце для ресурсу. Звісно, це більше персональні завдання, але також можна і спільно робити щось гарне – співайте, робіть щось творче, дивіться фільми, насолоджуйтесь життям – не треба ставити його на паузу.