У Львові оприлюднили програму відзначення річниці Революції Гідності
Пам'ятні заходи заплановані у центрі Львова та на Личаківському кладовищі
У середу, 21 листопада, уся Україна відзначатиме День Гідності і Свободи. Нагадаємо, це свято встановлене на честь початку цього дня двох доленосних подій в українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Із нагоди п’ятої річниці Революції Гідності у Львові усіх охочих запрошують взяти участь у пам'ятних заходах.
Поетичний марафон «Вірші Майдану» і фотовиставка
21 листопада о 13:00 на площі перед міською Ратушею відбудеться Поетичний марафон «Вірші Майдану». Поетичний марафон «Вірші Майдану» — це зачитування революційних віршів у форматі вільного мікрофону. Студенти львівських вишів зачитуватимуть поезію, написану у часи Революції Гідності. Усім перехожим студенти запропонують надруковані тексти віршів, які вони можуть зачитати, таким чином кожен охочий зможе стати учасником марафону. Також з нагоди п’ятої річниці початку Революції Гідності організатори готують тематичну виставку «Революція Гідності у Львові». Автор світлин — фотограф, учасник Революції Гідності Олег Вівчарик.
Реконструкція львівського Майдану
У середу, 21 листопада, з 15:00 до 19:00 на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку відтворюватимуть перші дні Євромайдану у Львові. Організатори обіцяють вітворити атмосферу початку Майдану — так, як це було п’ять років тому.
Поминальна панахида на Личаківському кладовищі
21 листопада о 16:00 на Личаківському кладовищі, на полі почесних поховань №67 відбудеться покладання квітів до могил Героїв Небесної Сотні, генерала Сергія Кульчицького, полковника Андрія Соколенка та інших загиблих на сході бійців. О 16:10 на кладовищі розпочнеться панахида за участі керівників львівських єпархій різних церков.
Віче перед пам’ятником Шевченкові
У День Гідності та Свободи о 17:00 на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку пройде віче, під час якого пригадають події Майдану та вшанують загиблих.
Безкоштовний меморіальний концерт
21 листопада в Будинку органної та камерної музики, на вул. Степана Бандери, 8, відбудеться безкоштовний меморіальний органний концерт від Надії Величко, присвячений п'ятій річниці Революції Гідності. У програмі найкращі твори з безсмертної класики. Концерт розпочнеться о 19:00. Вхід вільний.
Тематична онлайн виставка
До Дня Гідності та Свободи у Державному архіві Львівської області підготували тематичну виставку «Україна – країна нескорених». Вона заснована на документах, що зберігаються у львівському архіві та в архівах Яворівської РДА, а також народного музею історії Львівського національного університету імені Івана Франка. Виставку можна переглянути онлайн.
Презентація книги отця Михайла Димида
У понеділок, 26 листопада, о 19:00 у Центрі Шептицького УКУ, що на вул. Козельницькій, 2 (ауд. 127) відбудеться презентація книги доктора богослов’я отця Михайло Димида — «Бог і Майдан: аналіз і свідчення». Ця книжка — збірка свідчень і статей, об’єднаних однією темою: темою присутності Бога на Майдані. У збірці публікуються доповіді учасників Революції Гідності, виголошені на конференціях «Богослов’я Майдану» (Київ, 9.12.2016) і «Бог на Майдані: реальність чи міфі?» (Львів, 15.12.2016) в Українському католицькому університеті.
21 листопада 2013 року ініціаторами студентської акції стали близько 30-ти активістів Українського католицького університету (Фото Радіо Свобода )
Довідка: У Львові 21 листопада 2013 року кількадесят студентів вийшли на проспект Свободи на акцію протесту, спрямовану проти зриву підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Ініціаторами студентської акції стали близько 30-ти студентів Українського католицького університету. Із цієї ночі розпочався Євромайдан у Львові. Згодом студентів УКУ підтримали й представники із інших львівських університетів, львів’яни та мешканці області.