Як мудро вчинити з «зубами мудрості»?

БлогиЯрослав Заблоцький , 2 лютого 2018 2970 2
Ярослав Заблоцький
Професор, відомий лікар-стоматолог

Всім відоме правило, що найкраще рішення проблеми – це можливість попередити її виникнення. Цей вираз досить влучно описує ситуацію з восьмими зубами («зубами мудрості»). Якщо вчасно не звернутися до стоматолога, то у вас може виникнути маса проблем із зубним рядом, саме через тиск восьмих зубів.

Багато хто думає, що восьмі зуби не потрібно видаляти, але це помилкова думка. У щелепі людини немає місця для цих зубів і рано чи пізно вони почнуть прорізатися, здійснюючи тиск на інші зуби. Для сучасної людини 28 зубів – це більш ніж достатньо. Якщо з часом ви почали помічати, що ваші передні зуби занадто випинаються вперед або ж заходять один на одного, то будьте впевнені, що причину варто шукати у восьмих зубах, які прорізались і продовжують рости.

Згубний вплив восьмих зубів на весь зубний ряд демонструє досить цікаву статистику. Виявляється, що 80% людей у світі, які носять брекети, вимушені були їх одягти саме через вплив восьмих зубів, які вчасно не видалили.

На сьогоднішній день процедура видалення зубів мудрості проходить максимально легко та безболісно. За одну операцію видаляються відразу 4 зуба. Людина засинає і не відчуваючи жодного болю, позбувається всіх проблем, що можуть виникнути у майбутньому. Видалення зубів – це невелика проблема для організму, хоча може бути набряк або ж синяк, але за кілька днів все проходить. Післяопераційним періодом вважається 2 тижні, але вже після 5-7 днів більшість людей повертається до повсякденного способу життя.

Люди звертаються до стоматолога, коли з’являється біль чи запалення при прорізанні зубів. Також біль може бути пов’язаний з глибоким карієсом сьомого зуба, що з’являється через неможливість гарно вичистити простір між сьомим і восьмим зубом. У таких випадках пацієнти припускаються найбільшої помилки, адже видалити «зуби мудрості» варто було ще у 14-16-річному віці. Така практика прижилась в Австрії, там восьмі зуби дівчаткам видаляють в 14 років, а хлопчикам в 16. Саме в такому віці зуби ще не є повноцінними зубами, а скоріше зачатками, які досить легко «вилущити».

Тому, не чекайте 20-25 років коли «зуби мудрості» почнуть прорізатися, а видаліть їх у молодому віці. Видалення восьмих зубів з уже сформованими коренями, зазвичай складне та малоприємне. Адже зуби можуть лежати боком, бути частково або повністю покриті кістковою тканиною та мати ряд інших ускладнень.

Ще одним аргументом для раннього видалення є те, що в юному віці рана та вільне місце заживають скоріше та не потребують особливого втручання. Інша справа з дорослими. На місці вирваного зуба утворюється лунка, яку необхідно заповнити спеціальними біоматеріалами. Вони служитимуть каркасом для утворення власної кістки і з часом на місці видалення не залишиться жодного сліду. Заповнення лунки біоматеріалами допомагає попередити появу чутливості сусідніх зубів.

Після операції рекомендується дотриматись дієти, бодай декілька днів та утриматись від занять спортом чи інших виснажливих вправ. Як правило, на 10-й день знімають шви, і вже до кінця другого тижня ви повністю повернетесь до звичного ритму життя.

Піклуйтесь про своє здоров’я та завжди пам’ятайте, що красива посмішка – це здорова посмішка!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук