Якщо Янукович застосує силу до українців, його чекатиме доля Каддафі, – нардеп
25 березня у студії «Шустер live» нардеп Анатолій Гриценко заявив, що якби ситуація Лівії повторилась в Україні, «так само треба було б Януковича, чи хто там буде президентом, зупиняти». Про це він заявив, коментуючи резолюцію ООН про забезпечення миру в Лівії, яка, попри те, передбачає можливі бойові дії на території Лівії.
Політолог Михайло Погребинський зазначив під час ефіру, що резолюція ООН сформульована так, що «дозволено любу дію, яка забезпечує зону вільного польоту».
«Тобто якщо коаліція захоче кинути на Тріполі атомну бомбу, то зможе це зробити на виконання резолюції ООН», – зауважив Погребинський.
Анатолій Гриценко водночас сказав: «В ООН є розумні люди. Основне – зупинити напад на свій народ з боку Каддафі», – сказав він.
Водночас, фраза Гриценка про Президента України викликала обурення регіоналки Інни Богословської, яка сказала: «І якими літаками ви дозволите Україну бомбардувати?». На що Анатолій Гриценко відповів: «Ми не допустимо, щоб в Україні з’явився ще один Кадаффі, от і все».
Богословська продовжила: «А якби застосували зброю в 2004 році проти мирних демонстрантів, чи вважали б ви правильним, щоб війська НАТО бомбардували Україну?».
Анатолій Гриценко на це відповів: «У вас абсурдні запитання… Якщо Януковичу не вистачить клепки і він застосує авіацію проти народу, то його таке ж саме чекає, як і Каддафі», – сказав Гриценко.
Водночас, секретар Ради нацбезпеки та оборони України Раїса Богатирьова запевнила, що президент не застосовуватиме силу проти демонстрантів в Україні, а також проти людей, «які мають іншу думку».
Як інформував ZAXID.NET , представник міністерства оборони Франції Тьєррі Букар повідомив, що французький винищувач завдав удару по лівійській військовій техніці. Це перший напад сил міжнародної коаліції на війська, вірні полковникові Муаммару Каддафі.
Зазначимо, що Київ підтримав резолюцію ООН , яка передбачає можливі бойові дії на території Лівії. Україна задоволена наданою можливістю проведення гуманітарних операцій з метою евакуації. Україна позитивно оцінює резолюцію Ради безпеки ООН щодо Лівії.
"Документ уповноважує всі країни ООН вживати необхідних заходів для захисту цивільного населення і населених пунктів, що знаходяться під загрозою насильства, у тому числі в Бенгазі, виключаючи будь-яку форму іноземної окупації в будь-якій частині території Лівії", - йдеться в тексті резолюції.
Документ також передбачає посилення санкцій відносно ряду лівійських керівників і заморожування активів лівійської Національної нафтової корпорації і Центрального банку країни, які пов'язують з лідером країни Муаммаром Каддафі.
За проект резолюції, представленої делегаціями Лівану, Великобританії, Франції і США проголосували 10 з 15 країн-членів РБ ООН. П'ять країн - Росія, Китай, Німеччина, Індія та Бразилія - від голосування утрималися.
Між тим, влада Лівії вже заявила, що цей документ загрожує єдності країни.