Якщо Яворівська ділянка на «Сірці» не придатна – то Новороздільська й поготів!
Інші блоги автора
- Чи готові Новий Розділ та Новояворівськ до опалювального періоду на 95%? 8 жовт 2021, 16:50
- Діти після 10 років – вже не діти, або ФОПи 3-ї групи – вже не ФОПи? 23 квіт 2020, 15:37
- Що дозволено Гройсману, не дозволено Садовому. Або знову про сміття та політиків… 31 січ 2017, 15:08
Вчора став відомий остаточний висновок науково-експертної групи під головуванням Ігоря Юхновського, щодо придатності земельної ділянки площею 12,8 га на території колишнього гірничо-хімічного підприємства «Сірка» в Яворівському районі Львівської області. Офіційно встановлено, що ця ділянка не відповідає нормативним вимогам до облаштування полігону та будівництва об’єктів поводження з твердими побутовими відходами.
Якщо б подібна науково-експертна група проводила дослідження на теренах Новороздільської «Сірки» вона б дійшла аналогічних висновків, якщо б не більш категоричніших: по-перше, якщо в Яворові йдеться про карстові породи на яких не можна будувати полігон та сміттєпереробні заводи, то у Новому Роздолі через зсуви ґрунтів навіть проводили свого часу відселення мешканців приватного сектору міста (т.зв. Малехова). Якщо в Яворові говорять про й так надзвичайно складну екологічну ситуацію – в Новому Роздолі вона ще більш загрозлива – адже згідно офіційних даних понад 90% всіх небезпечних речовин області знаходяться саме тут. На Яворівщині не має завезених ДП МВС «Спецсервіс» з Угорщини гудронів, що лежать просто неба, немає такої жахливої статистики захворювань верхніх-дихальних шляхів як у Новому Роздолі (в 1,6 рази більша, ніж в цілому по Львівщині). Близькість до кар’єрів, наповнених водою на «Сірці» – і в Яворові і в Новому Роздолі однакова (при чому на теренах Розділля є аж три таких озера-кар’єри), тільки якщо неподалік Яворівської ділянки тече р.Шкло – у Новому Роздолі землі «Сірки» омиває транскордонна річка Дністер, яка з’єднана каналом з сірчаними кар’єрами.
Офіційно встановлено, що угорські гудрони вже потрапляють у Дністер і це встановили журналісти в рамках журналістського розслідування N-Vestigate. Питання потрапляння гудронів до Дністра, а ще інфільтратів від нового та й старого сміттєзвалища може призвести до міжнародного скандалу. До річки Дністер з території Роздільської «Сірки», за минулорічними даними Держекоінспекції, потрапляють води в яких кількість фосфатів перевищено в 22 рази, заліза — в 13 разів, цинку — в 20,5 разів, марганцю — у 8 разів!
За даними екологічного рейтингу авторитетного журналу «Фокус», саме Роздільська «Сірка» (не Яворівська) є одним з найнебезпечніших підприємств всієї Львівщини.
Щодо близькості до реакреаційних зон – неподалік із Роздільською «Сіркою» знаходиться Історико-культурний заповідник "Стільське городище". Стільсько була колись столицею білих хорватів, більшою за своєю площею за тогочасний Київ у декілька разів. Також у смт. Розділ є палац «Лянцкоронського», який на днях передано державі і в якому діяв санаторій Розділ.
Тому, якщо б висновки щодо ділянки під полігон ТПВ та сміттєпереробний завод на території Роздільської «Сірки» ухвалювала б комісія на чолі з поважним Ігорем Юхновським відповідь була б аналогічна. Від себе особисто та громади міста запрошую Ігоря Рафаїловича та фахівців науково-експертної групи провести аналогічне дослідження щодо придатності земельної ділянки на теренах «Сірки» у Новому Роздолі під полігон ТПВ та сміттєпереробний завод, який громаді міста та прилеглих сіл намагається нав’язати облдержадміністрація.
І ще одне питання, стосовно проведеного конкурсу на сміттєпереробні заводи на теренах Роздільської «Сірки». Як уже встановили журналісти, одним з переможців цього «конкурсу» є компанія ТОВ «Вейст менеджмент системс», якою керуватиме заслужений артист України Андрій Залізко чи то його брат і статутний фонд такого підприємства складає аж 200 гривень. Компанія з аналогічною назвою, але англійською Waste Management Systems, вже викликала на себе гнів мешканців Бориспільщини під Києвом з бажанням будувати сміттєпереробний завод.
Жодних «польських» коренів у Бориспільського одноіменця сміттєпереробної фірми немає, проте є офшор АКЦІОНЕРНА КОМПАНІЯ З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ А1 ЕНТЕПРАЙЗИС ЛІМІТЕД (A1 ENTERPRISES LIMITED) у РОД-ТАУН, ТОРТОЛА, П/С 146, БРИТАНСЬКА ТЕРИТОРІЯ В ІНДІЙСЬКОМУ ОКЕАНІ та двоє громадян-засновників із Російської Федерації ЛОВЧЕВ РУДОЛЬФ ОЛЕКСАНДРОВИЧ та ТЕНЕНБАУМ ДЕНИС ЛЕОНІДОВИЧ, притому що у Бориспільського підприємства є податковий борг станом на 13.02.17 року (дані YouControl).
Що об’єднує ТОВ «Вейст менеджмент системс» у Борисполі та Новому Роздолі окрім однакової назви та сміттєвих скандалів – питання звісно риторичне. Але можна з високою долею ймовірності стверджувати, що ці структури пов’язує не лише одна назва.
Щодо іншого підприємства-учасника конкурсу, ТОВ «ГлассВорк технолоджі» – за даними того самого YouControl, це товариство жодного дня не працювало з побутовими відходами, основним видом його діяльності є «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний)».
Отож, питання щодо побудови сучасного сміттєпереробного заводу – може виявитися просто баєчкою для громади. Ніхто нічого будувати не буде або не зможе добудувати.
Землю на «Сірці» виділять розпорядженням голови ЛОДА, завезуть нечистоти і лишать просто неба, як колись завезені підприємством Міністерства Внутрішніх Справ «Спецсервісом» угорські гудрони…
P.S. Мешканці Нового Роздолу вже планують збирати підписи до Ігоря Юхновського стосовно проведення аналогічного дослідження земель Роздільської «Сірки», сподіваємось нас почуюють!