Янукович хоче узаконити стратегічне партнерство з Росією
1 червня під головуванням президента України Віктора Януковича відбулося засідання Ради національної безпеки і оборони України. Глава держави, зокрема, виніс на розгляд РНБО проект Закону про засади внутрішньої і зовнішньої політики. «У проекті ми чітко визначаємо найвищу пріоритетність європейського стратегічного курсу України. Це – основний вектор нашого розвитку, що визначає зміст суспільних перетворень і основну спрямованість нашої зовнішньої та внутрішньої політики. Наступна позиція у зовнішньополітичному блоці – стратегічне партнерство з Росією», – наголосив, зокрема, Віктор Янукович.
Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Президента України.
У своєму виступі Віктор Янукович наголосив: «Я розглядаю законодавчу ініціативу щодо основ зовнішньої та внутрішньої політики як системоутворюючу і як таку, що розкриває і регламентує політику держави, незалежно від внутрішньої політичної кон’юнктури. Це дуже важливо.
Необхідність розгляду такого законопроекту на засіданні РНБО пов’язана з тим, що дальші зволікання із врегулюванням цього питання створюють загрозу національній безпеці та національним інтересам України.
Прийняття такого Закону дозволить нарешті навести лад у розпорошеному і неузгодженому законодавстві.
Закон про засади зовнішньої і внутрішньої політики я розглядаю як перший та надзвичайно важливий крок на шляху до системних реформ в усіх сферах нашого життя.
Запропонований законопроект визначає засади внутрішньої політики. Йдеться про чітке формулювання принципів, на яких здійснюватиметься подальше реформування політичних та соціальних інститутів держави.
Серед пріоритетних цілей внутрішньої політики – забезпечення соціального консенсусу, широкого внутрішнього діалогу та громадсько-політичної стабільності.
Засади внутрішньої політики покладають на державні органи певні зобов’язання, що дуже важливо.
У проекті ми чітко визначаємо найвищу пріоритетність європейського стратегічного курсу України. Це – основний вектор нашого розвитку, що визначає зміст суспільних перетворень і основну спрямованість нашої зовнішньої та внутрішньої політики.
Наступна позиція у зовнішньополітичному блоці – стратегічне партнерство з Росією.
Стратегічні відносини з США були і залишаються важливим напрямом нашої зовнішньої політики.
Принципово важливо також поглиблювати розвиток відносин з країнами, що стверджуються як нові світові центри зростання.
Обороноздатність і сектор безпеки. Маємо забезпечити необхідний рівень обороноздатності, можливість співпраці в цій сфері з європейськими і атлантичними структурами.
Я пропоную, шановні колеги, обговорити цей дуже важливий Закон, і після нашого обговорення та врахування пропозицій законопроект як законодавча ініціатива Президента України буде внесений на розгляд Верховної Ради України та визначений як невідкладний для позачергового розгляду парламентом.
Тому я запрошую вас до діалогу і просив би висловити свою точку зору».
Розглянувши проект Закону «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» Рада національної безпеки і оборони України одноголосно вирішила:
1. Підтримати проект Закону «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики».
2. Рекомендувати Президентові України внести зазначений законопроект до Верховної Ради як невідкладний.
3. Главі Адміністрації Президента С.Льовочкіну та міністру юстиції О.Лавриновичу забезпечити супровід зазначеного законопроекту у Верховній Раді України.
4. Визначити доповідачем з представлення проекту Закону «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» від імені Президента України у Верховній Раді України Прем’єр-міністра України М.Азарова.
Президент України відразу підписав законопроект і надіслав його до Верховної Ради України.