Янукович у Чорнобилі відзначив річницю катастрофи з Медведєвим і патріархом Кирилом
Президент України Віктор Янукович і президент Росії Дмитро Медведєв 26 квітня, у день 25-х роковин вибуху на ЧАЕС, відвідали у Чорнобилі короткий пасхальний молебень, який відправив Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило.
У Чорнобилі Президент України Віктор Янукович та Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв відвідали меморіальний комплекс «Зірка Полин» та Свято-Іллівський Чорнобильський храм, де Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирило відправив короткий пасхальний молебень. На молебні був також присутній Блаженіший Митрополит Київський і всієї України Володимир, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Президента.
Після богослужіння Патріарх Кирило передав настоятелю Свято-Іллівського Чорнобильського храму отцю Миколаю образ Спаса нерукотворного, а вірянам – образ Спасителя з патріаршим благословенням в пам’ять про перебування у цьому храмі в день 25-х роковин Чорнобильської трагедії.
Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил освятив дзвіницю біля храму, після чого Президенти України та Росії разом із Предстоятелями Української та Російської Православних Церков вдарили у дзвін.
Міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога провів для Глав держав коротку екскурсію, після чого Віктор Янукович і Дмитро Медведєв заклали перший камінь у фундамент майбутнього пам’ятника ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року.
Президенти також оглянули експозицію музейного комплексу меморіалу. Автор експозиції музею художник Анатолій Гайдамака розповів Главам держав про задум її створення та хід практичної реалізації.
У Києві також очікували главу Білорусі Олександра Лукашенка, проте він не прилетів. Як повідомили в його адміністрації, Лукашенко здійснює поїздку регіонами Білорусі, які постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС.
26 квітня Україна та світ згадують страшну аварію на атомній станції у Чорнобилі, яка сталася у 1986 році. Радіоактивні хмари рознесли забруднення не лише по Україні, а й по низці європейських країн. 30-кілометрова території навколо АЕС стала "зоною відчуження".