Янукович вважає хронічно недостатньою співпрацю України і США
Президент України Віктор Янукович вважає рівень економічної співпраці зі США хронічно недостатнім. Про це він заявив 14 грудня на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.
«Українська дипломатія має повною мірою використати можливості, які відкриває стратегічне партнерство із США: у подоланні економічної кризи та у співпраці з міжнародними фінансовими організаціями; у вирішенні безпекових питань; у сфері науки й технологій, модернізації енергетичного комплексу.
Особливу увагу прошу приділити розвиткові торговельно-економічних відносин та залученню американських інвестицій в Україну», – наголосив Янукович.
Стратегічним завданням, за словами Янукович, є наповнення реальним змістом усього спектру нашого співробітництва із країнами Євросоюзу, передусім з Німеччиною, Францією, Великою Британією, Швецією, Іспанією та Італією, повідомили ZAXID.NET в прес-службі Глави держави.
«До кожного члена ЄС ми повинні підходити як до стратегічного партнера, оскільки від кожного з них залежатиме наш вступ до Європейського Союзу.
Нам особливо важливо зміцнювати зв’язки з тими, хто підтримує європейську перспективу України», - наголосив президент.
«Водночас ще більш важливо поліпшувати взаємини з тими, хто скептично дивиться на нашу перспективу.
Під кутом євроінтеграції слід розглядати й відносини з майбутніми членами ЄС, зокрема з балканськими країнами.
Уже сьогодні необхідно забезпечити їхню завтрашню підтримку України.
Першочергове значення для України має утвердження міцних партнерських відносин з усіма без винятку сусідніми країнами, як членами, так і не членами Європейського Союзу.
Необхідно вжити додаткових зусиль для розв’язання відкритих питань з Румунією та Молдовою, не поступаючись при цьому власними національними інтересами.
Ці країни мають почати по-іншому сприймати нашу державу.
Вони мають відчути: час розм’яклої України минув. Це – велика, сильна й перспективна держава, з якою вигідно й корисно дружити.
Загалом же Україна має всі підстави й можливості для того, щоб закріпитися на позиції впливової регіональної держави у політичному, економічному та безпековому вимірах.
Це амбітна, але цілком реальна мета», - наголосив Янукович.