Януковичу не слід повторювати помилок Росії, - експерт про адмінреформу
Директор Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що наразі зарано оцінювати реорганізацію Кабміну «за змістом», однак не виключає, що ризики перетворення її на імітацію реформи таки існує.
Про це він повідомив 10 грудня у коментарі ZAXID.NET .
"Я б не робив висновок, що це імітація. Скорочено значну кількість людей і це вже не імітація для тих, кого скоротили. Але ризики перетворення реформи в імітацію існують. Для Президента і Азарова серйозне завдання не тільки у скороченні кадрів, як у скороченні видатків. Це основна мета реформи. Вони повинні це робити, бо реформа втратить сенс", – наголосив Володимир Фесенко.
Він наголосив, що ще під час формування Кабміну Азарова "було багато критики щодо надмірної кількості міністрів" та кількості штату виконавчих органів.
"Зараз штат скорочується, кількість міністерств скорочується. Це правильно. Правильно, що віце-прем’єри будуть відповідати за окремі міністерства… Ще одна новація, яка може вважатися реформою, – функціональне розділення різних органів виконавчої влади: міністерств, служб, агенцій, контрольних органів. Це також треба робити. Росія це зробила, але там такі зміни не дали відповідного ефекту. Треба з цим розбиратись – чому так, щоб не повторювати помилок, які були й росіян. Це кроки в правильному напрямі. Але головна мета нинішніх змін це фактично економія нинішніх коштів і це треба розуміти", – сказав експерт.
Володимир Фесенко зауважив, що цифра, яку планують зекономити уже була названа. "Думаю, це плановий показник, від якого будуть відштовхуватись. Це 1 млрд грн", – сказав Фесенко.
Він підкреслив, що наразі "зарано оцінювати змістовно такі зміни".
"Наскільки впливовими будуть міністри чи керівники агентств – давайте дочекаємось документів і будемо оцінювати ситуацію, як вони будуть працювати. Не думаю, що більшість міністрів будуть маріонетковими фігурами. Але питань є ще багато. Наскільки я чув, очікуються зміни до закону про Кабінет міністрів. Це перші документи, пов’язані з адмінреформою, коли вони будуть в сукупності, тоді модна буде оцінювати", – додав Володимир Фесенко.
Як відомо, указом Президента України Віктора Януковича від 9 грудня затверджено новий перелік міністерств у Кабінеті міністрів. Відтепер в уряді діятимуть 16 міністерств, десять з яких – реорганізовані шляхом об’єднання з іншими або покладання на них додаткових функцій.
Водночас, указом про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади Віктор Янукович врегулював підпорядкування центральних органів виконавчої влади міністрам.
Також в Адміністрації Президента запевняють, що найближчим часом варто чекати другої хвилі перепризначень та нових призначень в уряді.
Нагадаємо, у коментарі ZAXID.NET головний редактор телеканалу ТВі Віталій Портніков зазначав, що "влада займається звичайнісінькою імітацією реформ, під дахом якої вирішуються певні підприємницькі, бізнесові і майнові проблеми осіб, які знаходяться в оточенні Віктора Януковича, і тих олігархів, які допомогли прийти чинному Президентові до влади".