Януковичу передали Конституцію, відмітивши в ній порушені статті
Сьогодні вранці кілька сотень громадських активістів групи «Займіться ділом, а не язиком!» прийшли під Адміністрацію Президента, щоб передати Конституцію, в якій підкреслили статті, що були порушені під час прийняття законопроекту №9073 «Про засади державної мовної політики».
Також вони передали Віктору Януковичу заяву, в якій просять не долучатися до числа співучасників злочину і не підписувати закон.
«Є такий папірець, який регіонали називають законом «Про засади державної мовної політики». Цей папірець є незаконним та неконституційним від початку і до кінця. Адже цей проект зареєстрований всупереч закону, з порушенням регламенту, тому що законопроекти, які подаються без порівняльної таблиці і без фінансово-економічного обґрунтування, не підлягають реєстрації. 5 червня він проголосований всупереч ст. 84 Конституції України — чужими картками, тому що понад 70 депутатів, які нібито голосували, були відсутні. Але найбільше свавілля — це те, що відбувалося 3 липня, коли було таке друге читання, якого не знала історія українського парламентаризму. Зважаючи на це, президент як гарант Конституції повинен просто проігнорувати цей документ», – зазначив один з координаторів руху Тарас Шамайда.
Як повідомили у прес-службі «Відсічі», для реєстрації звернення та передачі Конституції президенту міліція пропустила під будівлю Адміністрації не всіх активістів, а лише чотирьох із них. Для цього міліція вибудувала перед громадянами кордон. Водночас не вдалось отримати коментар правоохоронців, чому одним громадянам можна перебувати на території АП, а іншим –ні.
«Найбільш прикро, що по обидва боки міліцейського кордону стоять люди під державними прапорами, але з різними мотиваціями. Це один із наслідків мовного законопроекту – суспільний розкол. Саме тому ми апелюємо до президента з проханням не підписувати закон і просимо захистити Конституцію і народ України», – наголосив активіст Олег Слабоспицький.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада голосами 248 депутатських карток ухвалила закон «Про засади державної мовної політики», який розширює сферу застосування російської мови. У Києві біля Українського дому розпочалися сутички між мітингувальниками, які вийшли на захист української мови та «беркутівцями». У Львові з цього приводу відбувся пікет під стінами облдержадміністрації.