Єдиний шлях виходу з кризи - реформа місцевого самоврядування, - мер Львова
"Ми хочемо бути партнерами державної влади, та вона цього ще не розуміє. Єдина можливість в Україні вийти з кризи - це реформа за теорією здорового глузду. І не треба вигадувати велосипед. Франція, Німеччина, Польща, США - там уже все придумано. Наша влада має шанс увійти у історію: провести реформу місцевого самоврядування, а далі ми самі все зробимо, нам не потрібно заважати. Адже міста сьогодні є фундаментом держави", - заявив 20 березня під час круглого столу у Львові міський голова Львова Андрій Садовий.
"Два дні тому у мене була зустріч із батьками львівських школярів. 95% із них наполягають на закритті всіх гральних автоматів у Львові. Така ж проблема є і в інших містах України. Та мені важко пояснити батькам, що це у повноваженнях державної влади, як і питання впливу на міліцію щодо безпеки, на податкову з питань податків і зборів, на МНС, санстанцію, архібудконтроль. Усі ці структури підзвітні Києву. Найцікавіше те, що обласна влада і пан губернатор також не мають на це впливу. У нас унікально позитивна ситуація - у нас дуже добрі робочі відносини між обласною та міською владою, але впливу на призначення чи звільнення таких чиновників ми не маємо", - зазначив міський голова.
Андрій Садовий також розповів, що батьків школярів цікавить ремонт доріг та комунікацій біля шкіл, де навчаються їхні діти. "Мені важко пояснити батькам, що левова частка коштів, які збирають до міського бюджету, вилучається до Державного бюджету. Так, 2008 року 28% усіх зібраних у місті податків залишилося у міському бюджеті. 72% отримав Держбюджет. Та якщо врахувати, що багато підприємств на території Львова податки платять до Києва, то місту взагалі залишається близько 7% цих зборів. Це нонсенс!" - зазначив мер Львова.
Він назвав сучасну структуру управління державою "великим лабіринтом, у якому люди губляться, у якому часто відсутня логіка".
"Те, що ми сьогодні маємо у наші політиці - наслідок цього лабіринту. Рецепт виходу з цієї ситуації простий - максимальна децентралізація, можливість залишати частину податків у містах. Якби, наприклад, у Львові залишалося 50% податку на прибуток, то ми не мали б жодних питань до держбюджету щодо фінансування підготовки до Євро-2012. до того ж, цього податку ми збирали б більше, адже мали б у цьому зацікавлення. 653 роки тому Львів отримав Магдебурзьке право. Тоді повноваження міської влади були набагато більшими, аніж сьогодні", - сказав Андрій Садовий.