Єпископи УГКЦ офіційно створили нову єпархію у Чернівцях

СуспільствоРоман Ганкевич, 19 листопада 20179750
В УГКЦ офіційно створено Чернівецьку єпархію та призначено Правлячого єпископа

Згідно з рішенням Синоду єпископів УГКЦ у суботу, 18 листопада, створили Чернівецьку єпархію, яку виокремили з Коломийсько-Чернівецької єпархії. Про це йдеться у повідомленні департаменту інформації УГКЦ.

Як зазначається, територія новоствореної Чернівецької єпархії простягається на Чернівецьку область, і вона належатиме до Івано-Франківської митрополії УГКЦ. Осідком Єпархіального єпископа Чернівецької єпархії буде місто Чернівці, а Катедральним собором єпархії – собор Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях.

Першим Єпархіальним єпископом новоствореної єпархії УГКЦ іменовали єпископа Йосафата (Мощича), Єпископа-помічника Івано-Франківської архиєпархії.

До слова, християнство на Буковинських землях сягає найдавніших княжих часів. За часів Київської Русі терени Буковини належали до Галицької єпархії, а з 1303 року до митрополії, та активно християнізувалися за слов’янсько-візантійським обрядом.

Перші організовані громади вірних греко-католиків на Буковині з’явилися наприкінці XVIII століття, після входження краю в 1774 році до складу монархії Габсбургів та появою тут значного числа переселенців із Галичини і Семигорода. Австрійський уряд ще в 1780 році дозволив католикам східного обряду створити окремі парафії й звести свої храми. Проте тільки у 1812 році у Чернівцях була офіційно заснована перша на Буковині греко-католицька парафія. Спершу богослужіння відбувалися у місцевому латинському храмі, а 1821 року було освячено парафіяльну церкву Святих Петра і Павла Апостолів. У 1937 року їй було надано титул Успіння Пресвятої Богородиці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук