ЄС обіцяє розширити санкції проти Білорусі через політв’язнів

СвітМарта Кривецька, 14 червня 20124150

Євросоюз фактично пред'явив білоруській владі ультиматум, зажадавши негайного звільнення всіх політв'язнів і пригрозивши, в разі відмови, розширити санкції проти Мінська.

Експерти вважають, що відновлення російських преференцій для Білорусі послабить ефект санкцій ЄС, пише "Коммерсант-Україна". Про посилення позиції Брюсселя щодо білоруської влади на зустрічі з лідерами білоруської опозиції в Мінську оголосили представники МЗС Євросоюзу Джон К’яер і Стівен Трессінг.

Чиновники ЄС повідомили, що Брюссель вимагає безумовного звільнення і реабілітації всіх політв'язнів. За словами координатора опозиційної громадянської кампанії "Європейська Білорусь" Аляксандра Атрощенку, після того як у березні ЄС прийняв рішення ввести санкції щодо низки білоруських олігархів і їхніх компаній, президент Олександр Лукашенко неодноразово обіцяв Євросоюзу звільнити всіх політв'язнів і почати політичну лібералізацію.

Однак, на думку Атрощенка, європейці обіцянкам білоруського президента не вірять. "Вони чітко сказали, що, якщо політв'язні не будуть звільнені в найближчі тижні, санкції проти білоруської влади будуть розширені", - розповів опозиційний політик.

Експерти в Мінську переконані, що до посилення позиції ЄС привели і жорсткі заяви, які зробив білоруський лідер. Під вівторок на нараді в своїй адміністрації з питання амністії, яка буде приурочена до Дня незалежності Білорусії - 3 липня, президент Лукашенка оголосив: ніякої політичної амністії не буде.

"Для цього потрібно визначити критерії: хтось підпаде під амністію, або термін відбування покарання для такої людини повинен бути скорочений. І натягувати туди людей, у тому числі з якихось політичних мотивів, ні в якому разі не можна", - пояснив Лукашенко.

За даними білоруських правозахисників, у країні за ґратами залишаються 14 політв'язнів.

Нагадаємо, загострення відносин між Білоруссю і ЄС відбулося в лютому 2012 року, коли ЄС на знак протесту проти арештів учасників масових заворушень і акцій протесту, що спалахнули після президентських виборів у грудні минулого року, ввів нові санкції проти Мінська. 23 квітня МЗС країн ЄС внесли до них зміни. На початку червня до санкцій ЄС щодо Білорусі приєдналися ще сім європейських країн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук