ЄС розгляне питання фінансування Росією ультраправих партій у Європі, - FT
Під час саміту 20 - 21 жовтня у Брюсселі лідери країн Євросоюзу обговорять дані європейських розвідок, згідно з яким Росія таємно фінансує крайні праві і маргінальні партії в Європі. Про це з посиланням на The Financial Times пише DW.
Згідно з повідомленням, у такий спосіб Росія здійснює втручання у внутрішню політику країн ЄС. «Це викликає серйозну заклопотаність. Це стає постійним предметом для занепокоєння», - заявив виданню високопоставлений європейський дипломат.
«Росія, очевидно, не є натхненником зростання популізму в Європі, але стало ясно, що Росія вітає його і в деяких випадках активно підтримує популістські рухи і крайні праві партії з проросійськими настроями», - заявив виданню старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Фредрік Весло.
За його словами, російська влада розглядає європейських популістів «як корисних союзників у досягненні своїх цілей у Європі».
Між тим, Москва всіляко заперечує своє таємне втручання в європейську політику, проте видання наводить кілька прикладів, що викликають побоювання. Зокрема, відомо, що французька ультраправа партія «Національний фронт», яку очолює Марін Ле Пен і яка займає проросійські позиції, у 2014 році отримала 9 млн євро від російського банку.
Роком пізніше Європарламент позбавив недоторканності Белу Ковача, який представляє угорську ультраправу партію «Йоббік». 55-річного політика запідозрили в шпигунстві проти інститутів ЄС на користь Росії.
У червні 2015 року уряд Чехії звинуватив російського президента Володимира Путіна в спробі проведення політики «розділяй і владарюй» стосовно ЄС шляхом підтримки правих популістських політиків у всіх країнах союзу. Європейські дипломати вбачають російське втручання і в результатах референдуму в Нідерландах, в результаті якого було відкинуто угоду про торговельне співробітництво між ЄС і Україною.
Побоювання Брюсселя поділяють і в США. Перед главою розвідки США поставлено завдання оцінити «фінансування російськими спецслужбами політичних партій і неурядових організацій в країнах колишнього Радянського Союзу і Європи», відзначає FT.
Як пише видання, лідери ЄС обговорять всі аспекти відносин Європи з Росією на закритій вечері у четвер, 20 жовтня. Проте жодних політичних рішень на цю тему на саміті прийнято не буде, заявило джерело газети.