ЄС узгодив заходи з подолання кризи, спричиненої нелегальною міграцією через Середземномор’я

СвітЛюбко Петренко, 21 квітня 20152500
ЄС узгодив заходи з подолання кризи, спричиненої нелегальною міграцією через Середземномор’я

Європейський Союз схвалив пакет заходів, спрямованих на часткове розв'язання кризи з нелегальною міграцією з Північної Африки в країни ЄС через Середземне море. Як повідомила радіостанція BBC, рішення були прийняті на спеціально скликаній в Люксембурзі зустрічі міністрів закордонних справ країн Євросоюзу.

Верховний представник ЄС із закордонних справ Федеріка Моґеріні повідомила, що пакет заходів, який складається з 10 пунктів і схвалений міністрами закордонних справ, є «енергійною реакцією ЄС на трагедії в Середземному морі».

Діяти рішуче європейських політиків змусила недільна (19 квітня) трагедія в Середземному морі, коли внаслідок аварії переповненого судна, яке перевозило нелегальних мігрантів з Африки до Європи, загинуло майже тисяча осіб.  

На зустрічі в Люксембурзі було, зокрема,  вирішено, що патрульно-пошукова операція ЄС в Середземному морі, відома під назвою «Тритон», отримає додаткове фінансування. Також буде розширено зону дії програми.

Міністри ЄС погодилися також збільшити фінансування Європейського агентства з прикордонного контролю Frontex, яка несе власне відповідальність за пошуково-рятувальну операцію «Тритон».

На зустрічі також було висловлене побажання, аби Frontex у разі необхідності отримувало повноваженнями використовувати збройні сили, щоб знищувати судна тих, хто заробляє на нелегальному перевезенні людей до Європи. Плани зі знищення суден тих, хто заробляє на нелегальному перевезенні людей, повинні бути схвалені Радою ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук