Євродепутати попередили Росію про санкції за погіршення стану здоров’я українських політв’язнів

Депутат Європарламенту Яцек Саріуш-Вольський

Депутати Європейського парламенту Яцек Саріуш-Вольський та Казімеж Міхал Уяздовський написали листи до керівників російських пенітенціарних установ, де в неволі утримують громадян України Миколу Карпюка, Станіслава Клиха, Геннадія Афанасьєва, Олександра Костенка та Юрія Солошенка. Про це повідомило «Радіо Свобода», посилаючись на інформацію фундації «Відкритий діалог».

Депутати попередили, якщо права українців будуть порушуватися і надалі, то кількість росіян у санкційному списку ЄС може зрости.

Особливо євродепутати занепокоєні погіршенням стану здоров’я Юрія Солошенка, якому у колонії діагностували рак. Крім того він має інші недуги, серед яких захворювання серця.

«Європейський союз продовжуватиме пильно стежити за справою Юрія Солошенка та інших українців, що були незаконно ув’язнені в Росії в контексті триваючого російсько-українського конфлікту. Будь-яке порушення міжнародного законодавства буде слугувати причиною для введення персональних санкцій проти осіб, причетних до цих ганебних випадків переслідування», – сказано у листі Яцека Саріуш-Вольського.

Зазначається, що 6 травня Юрію Солошенку виповнюється 74 роки, він є найстаршим українським політв’язнем у Росії.

Як повідомляє фундація «Відкритий діалог», Микола Карпюк і Станіслав Клих продовжують страждати від наслідків тортур, які застосовувалися до них під час вибивання потрібних показань на стадії проведення слідства. Зокрема, у Станіслава Клиха стали проявлятися ознаки психічного захворювання. Попри це, судово-медична експертиза визнала його осудним.

Олександр Костенко має проблеми з рукою, що була зламана ще під час затримання. Під час тримання в СІЗО руку прооперували, але післяопераційних процедур він не проходив, тому вона почала всихати.

У Геннадія Афанасьєва під час медогляду було діагностовано стрептодермію. В деяких випадках ця хвороба може викликати побічний ефект – сепсис.

Євродепутати з Польщі попросили керівників російських в’язниць інформувати їх про стан здоров’я українців. Депутати також закликали забезпечити належне відвідування ув’язнених родичами та українськими дипломатами, як того вимагає російське законодавство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук