До ув’язнених в Росії Клиха і Карпюка застосовували тортури, - адвокат

СуспільствоАндрій Стець, 7 листопада 20153370
До ув’язнених в Росії Клиха і Карпюка застосовували тортури, - адвокат
фото Колаж
Станіслав Клих, Микола Карп'юк

Показання з українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка, які незаконно утримуються в Росії та звинувачуються у нібито участі у війні в Чечні, були вибиті із застосуванням тортур, у тому числі електричного струму.

Про це заявила Марина Дубровіна, адвокат Станіслава Клиха, повідомляє Український кризовий медіа-центр.

«Ми порушили клопотання про виключення цих протоколів (із раніше даними показаннями підзахисних. - Ред.) як таких, що були отримані із застосуванням тортур. Станіслав продемонстрував сліди, які залишилися на його тілі. Крім того, є медичні докази, які свідчать про те, що це справді були рубці і мітки від застосування електричного струму», - розповіла адвокат.

Однак, зазначила адвокат, те, що називається у Росії судом, відмовилося виключити ці докази.

Адвокат Дубровіна також передала прохання-звернення Карпюка і Клиха до всіх, кого вони обмовили у своїх вимушених признаннях, пробачити їм цей наклеп.

«Неможливо було інакше, тому що якщо Микола або Станіслав казали не те, що хотіло чути слідство, їх мучили далі, збільшували напругу струму», - повідомила адвокат.

Адвокати зазначили, що попри надію на краще, вже збирають усі документи, необхідні для позову до Європейського суду з прав людини, на випадок, якщо в Росії суд присяжних все ж винесе обвинувальний вирок. Основною підставою для позову може стати те, що їхніх підзахисних піддавали тортурам, порушили їхнє право на захист на стадії досудового слідства, а також їхнє право не свідчити проти себе.

«Уже той факт, що суд погодився на оголошення показань, отриманих за допомогою тортур, у той період, коли люди були позбавлені захисту, свідчить про те, що Європейський суд з прав людини визнає такий (обвинувальний) вирок несправедливим», - наголосив Докка Іцлаєв, адвокат Карпюка.

Нагадаємо, Слідчий комітет РФ звинувачує українців у вбивстві російських військовослужбовців під час російсько-чеченської війни у 1994-1995 роках. Миколу Карпюка та Станіслава Клиха заарештували у 2014 році й, за свідченнями затриманих, до них з того часу застосовували тортури. Під час тортур українці навіть дали показання, що у чеченській війні брав участь і нинішній прем'єр України Арсеній Яценюк. 

13 жовтня правозахисники заявили, що суд у Чечні не взяв до уваги свідчення Карпюка про тортури у процесі попереднього слідства. 9 жовтня Правозахисний центр «Меморіал» також заявив про те, що слідчі органи намагаються надати Карпюкові і Клиху максимально негативний образ для емоційного впливу на суддю і присяжних засідателів.

26 жовтня Росія вперше за півтора року допустила до Карпюка і Клиха українських консулів. Додамо, що українцям загрожує від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук