Єврокомісія підготувала проект єдиних соціальних стандартів для всіх країн ЄС

СвітРоман Ганкевич, 27 квітня 20172000
Єврокомісія підготувала проект єдиних соціальних стандартів для всіх країн ЄС
фото ShutterStock
У Брюсселі презентували проект уніфікованих соціальних стандартів для ЄС

Єврокомісія презентувала хартію «Європейські основи соціальних прав». Її мета - стимулювати уряди країн ЄС до уніфікації соціальних стандартів і норм, пише DW.

Як зазначається, робота над документом велася кілька років, в ньому закріплюються права жителів ЄС на освіту, рівні можливості, підтримку в пошуку роботи, справедливі зарплати і пільги.

«У Єврокомісії визнали, що в ряді перерахованих пунктів немає нічого нового, проте сподіваються, що цей документ, не має обов'язкового характеру, підштовхне країни, що входять в ЄС, а особливо - в єврозону, прийняти загальноєвропейські соціальні принципи. Це одна з ініціатив Єврокомісії в рамках процесу уніфікації соціальних стандартів всередині Євросоюзу», - пише видання AFP.

Документ є свого роду відповіддю на звинувачення популістських партій в тому, що політика Брюсселя йде врозріз із соціальними зобов'язаннями.

Європейська конфедерація профспілок виступила на підтримку проекту, тоді як Конфедерація європейського бізнесу його розкритикувала. "Людям потрібно більше робочих місць та більші статки, а не кепсько вигадане законодавство, яке зашкодить працевлаштуванню", - цитує агенція новин dpa президентку ділової спілки Емму Марчегалью.

Єврокомісія ж сподівається, що нові правила сприятимуть гендерному балансу на ринку праці. За статистикою ЄС, зайнятість жінок залишається на 11,6 відсотка нижчою за чоловічу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук