«Самопоміч» увійшла до складу Європейської народної партії
Перейменовану БПП і «Народний фронт» ЄНП готова прийняти пізніше, якщо ці партії «продемонструють свою життєздатність»
«Об’єднання «Самопоміч» стало членом Європейської народної партії у статусі спостерігача. Відповідне рішення ухвалила ЄНП на засіданні у Брюсселі, повідомила 4 червня прес-служба ЄНП. На тому ж засіданні було схвалене попереднє рішення про прийняття до ЄНП «Народного фронту» і «Європейської солідарності», однак воно набуде чинності лише після парлементських виборів за умови, що ці дві партії продемонструють свою життєздатність.
«Під час Політичної Асамблеї ЄНП обговорювалася актуальна політична ситуація в Україні і заявки на вступ українських партій. Політична Асамблея прийняла «Об‘єднання «Самопоміч» в статусі члена-спостерігача. Також члени Політичної Асамблеї погодилися надати статус членів-спостерігачів «Європейській Солідарності» і «Народному Фронту» після майбутніх виборів, чиє членство увійде в дію за умов продовження співпраці щодо антикорупційних заходів та життєздатності їх політичної сили», – йдеться в офіційному повідомленні ЄНП, поширеному 4 червня.
«Щойно Європейська народна партія ухвалила рішення про прийняття «Самопомочі» до своєї родини! Прийняття як політичної сили, яка своєю діяльністю довела відданість європейським цінностям і боротьбі з корупцією», – повідомила 4 червня віце-спікерка українського парламенту, делегована від фракції «Самопомочі», Оксана Сироїд на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, окремо лідери Європейської народної партії «відзначили структуру «Самопомочі» і правдиву партійну роботу з людьми».
Як зазначає «Європейська правда», Європейська народна партія ухвалила попереднє рішення про прийняття в статусі спостерігача також двох інших українських партій –«Європейська солідарність» (колишній БПП «Солідарність») і «Народний фронт».
Народний депутат від Володимир Ар’єв повідомив, що рішення щодо «Європейської солідарності» набуде чинності у вересні, адже партія лише щойно змінила назву (колишня назва – Блок Петра Порошенка «Солідарність»).
«За цей час партія буде працювати в рамках імплементації антикорупційної стратегії ЄНП і має завершити трансформаційні процеси в партії», – написав Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.
Нагадаємо, у Європарламенті близько семи політичних родин, чотири з яких зазвичай називають дуже проєвропейськими. Найбільшою з них є Європейська народна партія (ЄНП), до якої входять правоцентристські і християнсько-демократичні партії. До ЄНП входить, наприклад, партія німецької канцлерки Анґели Меркель, президент Європейської ради Дональд Туск, але також і партія «ФІДЕС» угорського прем’єра Віктора Орбана, членство якої в ЄНП припинили, хоча й не позбавили його остаточно.
Українські політичні партії «Батьківщина», «Рух» та «УДАР» також є спостерігачами у Європейській народній партії.