Євросоюз не визнає анексію Криму Росією
Європейський Союз не визнає анексію Криму і Севастополя Росією. Суверенітет, територіальна цілісність і незалежність України повинні поважатися. Про це йдеться в спільній заяві президентів Ради ЄС Хермана ван Ромпея та Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу.
Баррозу і Ромпей наголосили, що Європейський Союз не визнає ні референдум в Криму, ні його результати.
Крім того, високі представники ЄС повідомляють, що згідно з декларацією глав держав і урядів країн ЄС від 6 березня і заявою щодо Криму від 16 березня, Рада ЄС обговорить ситуацію в Україні на своєму засіданні цього тижня і домовиться про єдину європейську реакцію.
16 березня в Криму, за військової та політичної підтримки Російської Федерації, пройшов неконституційний референдум про приєднання півострова до Росії. 17 березня парламент Криму проголосив незалежність Криму і водночас звернувся до РФ з проханням приєднати Республіку Крим. Цього ж дня президент РФ Володимир Путін підписав указ «Про визнання Республіки Крим», відповідно до якого вона визнана незалежною державою.
18 березня 2014 року Путін, самопроголошений «голова» Верховної Ради Криму Володимир Константинов, самопроголошений прем’єр-міністр Криму Сергій Аксьонов та мер Севастополя Олексій Чалий підписали договір про прийняття Криму до складу Росії. А у Міністерстві зовнішніх справ України заявили, що рішення про прийняття Криму до складу РФ є недемократичним і юридично неправомірним.
У Міністерстві юстиції України заявили, що на сьогодні жодна держава, окрім РФ, не визнала незалежності Криму. Серед країн, які не визнали незалежності Криму є США, Канада, Японія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Румунія, Албанія, Литва та Німеччина.