Євросоюз відмовив Великій Британії в повторних переговорах щодо Brexit
Офіційно датою виходу Великої Британії з Європейського Союзу є 29 березня 2019 року
Європейський Союз заявляє про неможливість відновлення переговорів щодо виходу Великої Британії з ЄС. Про це заявив голова Європейської ради Дональд Туск за підсумками засідання, що відбулося в четвер, 13 грудня.
«Європейська рада залишається прихильна своїй заяві від 25 листопада 2018 року, в якій вона схвалила угоду про вихід Великої Британії і схвалила політичну декларацію. Союз підтримує цю угоду й має намір приступити до її ратифікації. Вона не має наміру вести повторні переговори», - заявив Туск.
Він повідомив, що прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей звернулася до ЄС і заявила, що під час ратифікації угоди в парламенті виникли труднощі.
Тереза Мей просила, щоб ЄС надав «додаткові гарантії», які дозволили б полегшити процес схвалення угоди в парламенті.
Парламент повинен був провести голосування по угоді про Brexit 11 грудня, але в понеділок Тереза Мей вирішила його скасувати через недостатню підтримку з боку депутатів.
Основним проблемним моментом для Лондона залишається питання про кордон між Великою Британією та Ірландією (входить до складу ЄС) після Brexit.
Як інформував ZAXID.NET, лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великої Британії з блоку. Глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав угоду по виходу Великобританії з ЄС «кращою» угодою, на яку Лондон міг би розраховувати.
Остаточний вихід Великої Британії з Євросоюзу запланований на 29 березня 2019 року. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року. Перехідний період може бути продовжений лише один раз, проте поки невідомо, якою може бути його максимальна тривалість.
Проект договору про Brexit, який складається з 585 сторінок, обговорювався майже два роки і був оприлюднений 15 листопада. У ньому так і залишилася не вирішеною головна проблема переговорів – необхідність не допустити жорсткої межі між Ірландією, що входить в ЄС, і Північною Ірландією, що виходить з нього в складі Великої Британії. Учасники переговорів відклали це питання, письмово пообіцявши знайти рішення до 1 липня 2020 року.
Згідно з документом, на весь перехідний період після Brexit, який триватиме до кінця 2020 року і може бути пролонгований не більш як один раз, Великобританія, по суті, повинна буде виконувати всі обов'язки країни ЄС і дотримуватися всіх норм європейського ринку, але повністю втратить доступ до системи прийняття рішень в Євросоюзі.
Велика Британія зобов'язалася до кінця перехідного періоду платити внесок до бюджету Євросоюзу (близько 13 млрд фунтів на рік).
23 червня 2016 року британці на референдумі сказали «ні» збереженню членства Великої Британії в складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти - 48%. Шотландія та Північна Ірландія переважно проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс та Англія підтримали Brexit.