Юристка Гельсінської спілки звинуватила Пенсійний фонд у співпраці з владою окупованого Криму

За словами правниці, Фонд приймає документи про пенсіонерів-переселенців, котрі видали представники окупаційних установ на півострові

СуспільствоКатерина Чурилова, 24 листопада 20185800
Ганна Рассамахіна стверджує, що Пенсійний фонд ймовірно передав Росії дані близько 4 тисяч переселенців

Пенсійний фонд України повідомив неправду про те, що не передає дані кримських переселенців російській окупаційній владі Криму, заявила юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Ганна Рассамахіна, повідомляє «Громадське радіо».

Як зазначила Рассамахіна, у відповіді пенсійного фонду на запит журналістів щодо передачі даних є пряма брехня, та інформацію про людей, які переселились на материкову частину України, передають у органи влади Російської Федерації.

«Те, що вони не передаються окупаційній владі Криму – також не зовсім правда. Тому що Пенсійний фонд України відправляє ці дані в Пенсійний фонд РФ. Москва уже, відповідно, за своїми нормативними документами, передає ці запити безпосередньо в Крим. Після чого документи здійснюють зворотній шлях з Криму в Москву, звідки вже в Україну. Документи, які приймає ПФУ, виданий так званою «владою» Криму є незаконними, згідно з українським законодавством», – зазначила юристка.

Відповідно до її даних, Пенсійний фонд ймовірно передав до РФ дані близько 4 тисяч переселенців.

«З 2015 року щодо всіх кримчан-пенсіонерів, які переселились на материк і звернулись до органів Пенсійного фонду, їхні персональні дані передані РФ. Чим самим повідомлено, що ці люди переселились на материк», — розповіла юристка.

Вона також наголосила, що до 2017 року Пенсійний фонд України повідомляв російському пенсійному фонду фактичну адресу проживання цих людей на материку.

На думку юристки Української Гельсінської спілки, Пенсійний фонд робив це, нібито щоб економити бюджетні кошти. «Офіційна мета, яку озвучують представники Пенсійного фонду, це нібито дотримання діючого законодавства, тому вони зобов’язані робити запит», – додає Рассамахіна.

Юристка зазначає, що згідно з законом про переселенців, такого зобов’язання немає. У такий спосіб Пенсійний фонд порушує конституційне право на соціальне забезпечення, взаємодіє з окупаційною владою і визнає їхні документи, вважає Рассамахіна.

Раніше портал «КримРеалії» повідомив, що Пенсійний фонд України у відповіді на їхній запит підтвердив, що звернувся до Росії щодо виплати пенсій українцям в анексованому Криму.

Водночас у Фонді заперечили інформацію про те, що комунікують з окупаційною владою анексованого Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук