Ющенко усвідомив, що в Україні відсутнє українське телебачення
Глава держави Віктор Ющенко наголосив, що ЗМІ сьогодні не отримують «темників» чи вказівок з Банкової» – п’ять років тому вони отримали свободу слова. Однак для утвердження національних інтересів українського суспільства її використовують не всі. Натомість, вважає В.Ющенко, національні ЗМІ своєю позицією часто роблять «нетактовну, некоректну послугу» для української нації. «Що нам заважає мати український національний інформаційний простір?.. Чому нам байдуже, що відбувається в країні? Чому так переповнені «жовті» тематики?» – наголосив Ющенко на зустрічі із генеральними директорами ОДТРК та членами Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
Він з жалем констатував, що це є свідченням того, що журналістам часто абсолютно байдуже, «що відбувається у власній країні». «Дивишся на телебачення, відчуття, – колонія якась, якась залежність, якесь рабство, що ніби проявляється через сотні років», – сказав В.Ющенко.
Президент також вважає, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення здійснює недостатній контроль за дотриманням законодавства про телерадіомовлення, зокрема, у сфері дотримання мовного режиму телетрансляцій. «Чому коли порушується ліцензія, ... чому ми не маємо прикладів, коли ЗМІ, який працює проти нашої мови, історії, проти нашої пам’яті, чому він не викидається з національного інформаційного простору? Чому він калічить мільйони людей?» – запитав Президент. Він вважає пасивною позицію Нацради в цьому питанні. «Доки Нацрада буде такою беззубою? Коли вона стане українською? Коли буде ефективний моніторинг і реакція на ту політику, яка не є українською?» – обурився Президент.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Президента України, на його думку, Україна сьогодні має всі необхідні законодавчі норми для ведення гідної національної інформаційної політики.
В.Ющенко також порушив питання щодо незаангажованої позиції телебачення і в контексті виборів 2010 року. «Знайдіть можливість зробити той майданчик для політиків, де б можна було бачити різні світогляди, різні політичні цілі, – закликав Президент. – Нація повинна розібратися, в чому контекст вибору 2010 року – в кольорі прапора, чи в системі цінностей».
При цьому Президент закликав ЗМІ бути поза політикою. «Яка ваша місія? Грати в політику? Ваша мета – дати інформацію... Ви цікаві тільки в одному випадку – коли ви аполітичні. Якщо ви приймаєте один із кольорів партії – ви знімаєте мантію журналіста».
«Якщо у нас не буде свободи – у людей не буде правди і не буде свободи вибору», – підкреслив В.Ющенко.
Від точності і чесності позицій, які транслюють ЗМІ, наголосив він, залежить рівень свідомості та захищеності нашого суспільства. «На телевізійних програмах сьогодні виховуються мільйони українських дітей, телебачення дивляться мільйони глядачів, яким кожен день потрібна і інформаційна, і патріотична підтримка», – зауважив Президент.
За результатами наради Глава держави доручив створити ініціативну групу щодо розвитку національного інформаційного простору і закликав керівників ОДТРК зосередитися на законодавчих ініціативах та пошуку шляхів технічного переоснащення телерадіокомпаній.
У нараді взяли участь Глава Секретаріату Президента України Віра Ульянченко та Секретар РНБОУ Раїса Богатирьова.