Ющенко знає, як зменшити залежність від Путіна
"Один із способів зменшити залежність від Росії і водночас важлива частина політики будь-якої країни, що планує надовго вперед, - це диверсифікація. У випадку України це, наприклад, наші ще не розроблені запаси газу в Чорному морі, які треба оцінити і почати розробляти спільно з Європою. Але покладати всю надію на газ - це не вихід. Наголос варто зробити на чистіші технології", - наголошує Президент України Віктор Ющенко в статті у виданні The Wall Street Journal Europe. Про це ZAXID.NET повідомила прес-службі Глави держави.
"Усі ми в Європі можемо повчитися одне в одного заради зміни пропорції в наборі джерел енергії на користь відновлюваних. Інакше кажучи, обмеження глобального потепління та підвищення нашої енергетичної безпеки можуть іти пліч-о-пліч.
Короткострокові угоди між Москвою та будь-якою країною, у тому числі й Україною, - не заміна такій усебічній стратегії в енергетичній безпеці. На деякі заходи піде чимало часу, тож важливо, щоб Транзитний протокол у рамках юридично обов‘язкового Договору до Енергетичної хартії було укладено якомога скоріше. Погодження та ратифікація запевнять інвесторів газопровідної мережі в тому, що транзит відбуватиметься, а наших європейських сусідів - що газ надходитиме.
Дії, а не подальші дискусії - ось що на часі. ЄС зокрема має змогу змінити всю динаміку енергетичних відносин у Євразії. Але насамперед він повинен об'єднатися й узяти лідерство.
По всій Європі слід пришвидшити реформи в галузі енергетики. Так само нам усім треба рішучіше реагувати на використання енергії як інструмента зовнішньої політики. Покласти край протиріччям в європейському домі - це єдиний спосіб гарантувати енергетичну безпеку нашим громадянам і промисловості на багато десятиліть уперед.
Європейська солідарність може забезпечити тепло в домівках і тепліші відносини з Росією", - йдеться у статті.