З 26 лютого спроститься отримання гостьової візи до США
3 26 лютого 2010 року Посольство США в Україні спрощує процедуру подання документів на отримання неімігарційних віз до США. Три аплікаційні форми для звернення по візи замінюються на одну форуму DS-160, яку слід буде заповнювати виключно через Інтернет. Про це 19 лютого під час прес-конференції у Львові повідомив керівник Відділів іміграційних та неіміграційних віз Посольства США в Україні Джон Грегг.
"Хоча спосіб подання на неіміграційну візи до США змінюється, політика США залишається незмінною. Це – політика відкритих дверей і захищених кордонів", - акцентував керівник Відділів іміграційних та неіміграційних віз Посольства США в Україні.
Джон Грегг поінформував, що на таку форму подачі на неіміграційні візи до США переходять консульські відділи у всьому світі. Це зумовлене постійним зростанням попиту на візи до США. "Нова форма спрощує процес подання на візи для аплікантів, адже їм тепер не потрібно буде збирати цілі папки документів, і дасть можливість працівникам консульських відділів ще до співбесіди перевірити основні данні аплікантів. Так ми уже до співбесіди матимемо сформовану думку про те, чи видати візу, чи відмовити", - зазначив він.
Дж. Грегг зазначив, що ті, хто бажає отримати неіміграційну візу до США, спершу мають зателефонувати у Службу візової інформації, де їм призначать дату візової співбесіди. Щоб зателефонувати необхідно отримати пін-код, який можна придбати за 12 доларів США або еквівалент у гривнях у визначеному відділенні "Прокредит Банку" або за допомогою кредитної картки.
Після призначення дати співбесіди слід заповнити он-лайн аплікаційну форму DS-160. за словами Джона Грегга, це слід зробити не пізніше, ніж за три дні до дати співбесіди, щоб працівники посольства мали час на ретельну перевірку інформації, викладеної у ній.
Дж. Грегг повідомив, що Посольство США співпрацює із українськими органами влади для перевірки інформації, яку подають аплікати. "Для працівників консульського відділу кожен аплікат є потенційним іммігрантом, тому мит маємо переконатися у чесності його намірів. Для цього ретельно перевіряються документи, а під час співбесіди аплікат має переконливо довести, що його зв’язки з Україною є тісними, і він після візиту до США повернеться". За словами Дж. Грегга, переконливими аргументами є сімейні зв’язки в Україні та працевлаштованість, фінансові зобов’язання тощо.