З Держдуми РФ відкликали законопроект про приєднання територій
Законопроект про спрощений порядок приєднання до Російської Федерації нових суб'єктів, внесений раніше групою депутатів від «Справедливої Росії», відкликаний з Держдуми. Про це у понеділок повідомив журналістам глава думського комітету з конституційного законодавства і держбудівництва Володимир Плігін. За його словами, Венеціанська комісія, куди скерували ініціативу, визнала документ невідповідним до норм міжнародного права.
Як повідомляє центральне державне інформагентство Росії ІТАР-ТАСС, Володимир Плігін пояснив, що наразі цей документ перебуває на розгляді Венеціанської комісії, він включений до порядку її найближчого засідання 21 березня. «Наскільки мені відомо, автори законопроекту відкликали його. Вважаю, комітет отримає відповідні листи найближчим часом», - сказав Плігін. Таким чином, констатував він, предмету для розгляду Венеціанською комісією не існує.
Чиновник уточнив, що в розміщеному на її сайті попередньому проекті висновку Венеціанської комісії щодо законопроекту йдеться, що ініціатива російських депутатів несумісна з нормами міжнародного права, а в проекті резолюції міститься заклик до влади РФ не приймати законопроект.
Нагадаємо, наприкінці лютого у Росії внесли до Держдуми поправку до закону 2001 року, де йдеться про порядок прийняття і створення нового суб'єкта в складі РФ. На фоні збільшення кількості російського військового контингенту в Криму в Україні заговорили про те, що цей законопроект – юридична підстава для анексії Росією території Криму. Проект закону мав бути розглянутий на засіданні нижньої палати російського парламенту 21 березня.
Додамо, що завтра, 18 березня о 13:00 (за київським часом) президент Росії Володимир Путін виступить у зв'язку із зверненням Криму і Севастополя про прийняття до складу Росії.
16 березня у Криму відбувся так званий референдум, на який було винесено два альтернативні запитання: 1) Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта Російської Федерації? і 2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?
Згідно з даними республіканської комісії з проведення референдуму, участь у голосуванні взяли 82,71% виборців, або 1 млн. 524 тис. 563 осіб. Понад 96% з них висловилися за приєднання Криму до Російської Федерації.