З дев’яти областей України до армії відправлять 7 450 юнаків
1 квітня в Україні починається весняний призов на проходження строкової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях. З семи областей Західної України, а також Хмельницької та Вінницької областей, що охоплені Західним оперативним командуванням Сухопутних військ Збройних Сил України планується призвати 7450 осіб. Про це 31 березня під час брифінгу повідомив начальник відділу призову та комплектування територіального управління Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Валерій Рибачук.
Полковник В.Рибачук поінформував: "Призов юнаків навесні 2010 року розпочинається 1 квітня, і закінчиться 30 травня. Відправка юнаків для комплектування військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань буде проводитися з13 квітня по 28 травня".
За його інформацією, у березні розпочалася робота з проведення медичних оглядів юнаків, скерування на додаткові медичні обстеження, вивчення особистих якостей призовників. З 1 квітня починають роботу районні, міські призовні комісії.
Полковник В.Рибачук вважає, що виконати планове завдання з кількості призовників не буде складно. Основна увага зосереджена на забезпеченні якості призову. "Якщо в останні роки перед розпадом Радянського Союзу Львівська область за один призов відправляла 12,5 тис. юнаків, то сьогодні 9 областей Західного оперативного командування мають відправити на строкову службу 7 450 осіб. Від загальної кількості юнаків, що перебувають на військовому обліку призовників, ми відправляємо на строкову службу за один призов 2%. Є можливість відібрати кращих і відправити у Збройні Сили", - зазначив він.
В.Рибачук зазначив, що призов на строкову службу в Збройних Силах відбувається з дотриманням права громадян на освіту. "Жодного не призиваємо з тих, хто не має середньої базової освіти. Проте маємо обмеження на призов юнаків з базовою середньою освітою. Якщо загалом планове завдання - 7450 осіб, то планове завдання на осіб, які мають середню базову освіту – 300 осіб. Це тому, що є достатньо юнаків на військовому обліку, що мають вищу освіту, повну середню, професійно-технічну освіту".
Особливості навчального процесу впливають на весняний призов. "Навесні ми менше призвемо юнаків із вищою освітою, оскільки дипломи вони отримують наприкінці весни – на початку літа. Якщо минулої осені призовників із вищою освітою було 12,7% від загальної кількості, то навесні їх може бути лише 3,5%. Великий відсоток йде з середньою спеціальною чи професійно-технічною освітою, що мають 19 років, а не одразу після школи", - сказав В.Рибачук.
Разом із цим, В.Рибачук констатував погіршення фізичного рівня підготовки призовників. "Фізичний рівень погіршується. Це пояснюється дією декількох чинників. Не хочу акцентувати на останніх двох роках фінансової кризи, це не лише із цим пов’язане. Зараз призиваються особи, які народилися після Чорнобильської катастрофи. Ми це чітко бачимо. Відповідно до закону, у рік, коли юнакам виповнюється 17 років, вони повинні прибути у військовий комісаріат і стати на військовий облік. Ми саме завершили приписку юнаків 1993 року народження. Якщо раніше у 9 областях приписували 93-95 тис. осіб, зараз їх 87 тис", - прокоментував він.
В.Рибачук додав: "Доводиться визнати, що фізична підготовка у школах відбувається на доволі низькому рівні, у них не достатній рівень матеріально-технічного забезпечення. Крім того, зараз багато спокус, що ставлять під ризик здоровий спосіб життя молодих людей".
Він запевнив, що юнаків, чий стан здоров’я і рівень фізичної підготовки не дозволяє служити у військах, за деякими винятками, не призивають. "В аналізі якості призову відштовхуються від кількості помилково призваних юнаків, які пізніше були визнані непридатними за станом здоров’я для служби. За цим показником Західне оперативне командування виглядає значно краще, ніж Південне оперативне командування і Північне територіальне управління".