З допомогою коней поблизу Львова ветерани долають постравматичні розлади

СуспільствоЮрій Герун, 3 червня 2019, 18:25 0

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій вперше в Україні започаткував програму реабілітації бійців від бойового стресу за допомогою коней.

Інструкторка з іпотерапії Олександра Хандогіна – сама волонтерка та дружина учасника бойових дій. На курс занять ветеранів відбирають після психологічної співбесіди та тесту. Заняття з іпотерапії – це лікування, що засноване на взаємодії людини і спеціально навченого коня, розпочинається із знайомства.

Започаткували такий метод ще під час Першої світової війни англійці. Сьогодні його активно використовують в США. Коні, як і бійці зі своїми особливими характерами. Із львівськими військовими працює дві тварини, перша – норовлива Рада.

«Її виміняли на іншого коня у ромів і потихеньку вона пішла в іпотерапію з двох років. Кобила для терапевтичної їзди і має великий досвід роботи з дітьми з особливими потребами і з дорослими. Це лідер і підходить для того хто сам є лідер, якщо людина не впевнена, м'яка то вона з Радою навряд чи зійдеться», – розповідає інструкторка з іпотерапії Олександра Хандогіна.

Інша – граційна Болівія, яка є справжньою спортивною кобилою для виїздки. Слухняна та готова до будь-яких ситуацій.

«Бачите заліза в неї у роті немає, воно їй взагалі не потрібне. Цей кінь підходить і для параспорту тому, що вона настільки навчена, що керувати може людина, в якої немає рук», – описує свою підопічну інструкторка з іпотерапії Олександра Хандогіна.

Заняття іпотерапією започаткував Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій спільно із інструкторами - волонтеркою та її чоловіком ветераном АТО. Фінансують програму із бюджету Львова. До занять залучають бійців після спеціального психологічного тесту та спілкування із психологом.

«Залучаємо три категорії ветеранів: люди, які мають пригнічений настрій, тобто симптоматика депресивна більше. Люди, які мають високі показники по тривожності і бійці, які мають порушення сну. Іпотерапія покращує психоемоційний стан і фізичний стан, бо хлопці, які, наприклад, з пораненнями, говорять, що після занять з кіньми є розслаблення нервової системи, розслаблення м'язової системи покращується сон і настрій і фізична активність теж підвищується», – каже психологиня Юлія Кунта.

Вперше на занятті Дмитро Павлюк, боєць 80 бригади. Пройшов бої за Луганський аеропорт та бачив загибель літака із півсотнею побратимів. Із своїм конем уже знайшов спільну мову. Деколи час від часу приходить до мене ностальгія в плані є і позитивні моменти, які були на фронті і негативні моменти, як от втрата друзів. Кінь заспокоює і дає впевненість людині, яка з ним іде, акліматизує тебе», – ділиться враженнями учасник бойових дій Дмитро Павлюк.

А коли між конем та людиною виникає довіра та розуміння можна спробувати помчати чвалом, як це робить сама інструкторка Олександра. У благородних тварин як і в бійців свої переживання та тривоги, але ці конячки своє діло знають.

«Парасоля для коня це дуже страшна річ і може викликати паніку. Але Рада пройшла підготовку як кінь для іпотерапії. Там стресостійкість така, що вона не боїться нічого. Можна взяти і парасолю і навіть потягнути за хвоста», – каже інструкторка з іпотерапії Олександра Хандогіна.

Курс для ветеранів триває п'ять занять. На іпотерапію уже зголосилися майже дві сотні ветеранів війни.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук