З криворізького металургійного комбінату незаконно звільнили мобілізованих працівників

З металургійного комбінату «Арселор Міттал Кривий Ріг» звільнили 21 мобілізованого працівника. Усі звільнені проходили військову службу в Збройних силах України, а відтак їхнє звільнення є незаконним, оскільки закон зобов’язує роботодавців зберігати за мобілізованими їхнє робоче місце.

У зв’язку з цим розпочаті кримінальні провадження за фактами грубого порушення законодавства про працю, повідомила прес-служба прокуратури Дніпропетровської області.

«Чинним законодавством передбачено збереження робочого місця, посади і середньої заробітної плати за співробітниками, які були призвані під час мобілізації для проходження строкової військової служби в Збройних силах України. Однак посадові особи вказаного підприємства, в порушення законодавства про працю, незаконно звільнили 21 співробітника в період проходження ними строкової військової служби», – йдеться в повідомленні.

Слідство встановило, що рішення про звільнення військовослужбовців приймали 14 начальників структурних підрозділів підприємства, яким тепер готується повідомлення про підозру в скоєнні злочину.

«Вісім незаконно звільнених військовослужбовців з метою відновлення своїх прав звернулися з відповідними позовними заявами в місцеві суди, які, погодившись з доводами заявників, зобов'язали підприємство відновити на роботі звільнених і виплатити їм грошові кошти за час вимушеного прогулу», – розповіли в прокуратурі.

В одному з цих проваджень розслідування вже завершено, справу передано в суд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук