За останні 7 років кількість автомобілів у Львові зросла удвічі. Евакуаторники потерпають від водіїв. Найагресивніші – власники джипів, і нерідко визначальною у поведінці є посада.
До прикладу, голова Трускавецького суду спочатку припаркував своє авто на пішохідному переході на вулиці Франка, а потім ще й облаяв водіїв евакуатора. Натомість його земляк – начальник Трускавецької міліції, хоча й нагрішив і теж залишив машину на переході на площі Соборній – перепросився і одразу ж забрав автівку.
Для водія залишають вказівник. На наклейці – номер машини і місце? куди її повезуть. Це штрафмайданчик на вулиці Городоцькій, 185. Про це інформують «Головні новини Львова».
Машину власник зможе забрати після того , як оплатить послуги евакуатора в Ощадбанку і пред’явить квитанцію. Та все ж деякі водії називають евакуатори рятівниками, а інші - хапугами, мовляв, краще би зробили місця для паркування, аніж вдавались до радикальних дій. «У Львові це необхідно, львівські комунікації, львівські дороги не розраховані на такий потік транспорту», – каже водій Володимир . «Це неправильно. Це моя власність, а вони це забирають, для цього є інспектори ДАІ. Вони нехай стоять там, де не можна ставити машини і слідкують за тим, а не евакуатори», – каже водій Олексій.
І справді, за законом, працівники ДАІ мали б їздити з евакуаторами, розповідають в прокуратурі міста.
Перший заступник прокурора Львова Володимир Поліщук стверджує: «До переміщення транспортного засобу не залучаються працівники автоінспекції, які згідно закону про дорожній рух уповноважені здійснювати супровід і при цьому всьому не вживаються заходи щодо складання адмінпротоколів. В такому аспекті, як діють евакуатори зараз, вони діяти не можуть».
Однак, ДАІшники не лише не їздять з евакуаторами, а й не хочуть помічати порушників в себе під носом. Проте керівництво ДАІ через урочистості до Дня прапора від коментаря відмовилось. А от заступник начальника управління транспорту Андрій Білоус вважає, що контролювати водіїв повинні не люди, а автомати. Відтак, заявив він, на одній із центральних вулиць планують створити автоматизований паркінг.
Натомість один із розробників схеми паркування Львова, Олег Шмідт, вважає, що запаркуватись у Львові – не вища арифметика. Просто потрібно дивитись на знаки з забороною. Їх ставлять, зазвичай, на магістральних вулицях
Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.