За півроку лише 10% заявників отримали статус біженців в Україні
Відсоток тих, хто отримав статус біженця, є вкрай низьким: згідно із даними українських державних органів, підтверджених Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців. Так, від липня до грудня 2010 року такий статус отримало лише 10% заявників. Про це 20 травня під час прес-конеференцїі у Львові повідомила юрист громадської організації «Південноукраїнський центр молодих юристів» (м. Одеса) Марина Курочкіна.
«Зі ста людей, які звернулися за притулком до України, лише десять його отримали юридично. Водночас, рівень відмов за формальними критеріями, тобто без розгляду заяв по суті досягає 46%», - повідомила вона.
За словами експерта, Україна є підписантом Конвенції 1951 року про статус біженця і несе повну відповідальність за шукачів притулку на своїй території. Вона назвала вже 6-річне реформування державних структур, що регулюють питання надання притулку, однією з причин, що призводять до неможливості реалізовувати допомогу біженцям в потрібному обсязі. Зараз створюється Державна міграційна служба, положення про яку було затверджене Президентом лише у квітні 2011 року.
Директор Благодійного фонду «Рокада» Наталія Гуржій повідомила, що 19 травня у Львові відбулися підсумкові збори Української ради з питань біженців. До ради залучено дві нові організації - благодійну організацію «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» та громадську організацію «Віра, Надія, Любов». На зборах УРБ, за її словами, обговорювалися правовий та соціальний захист біженців, досвід учасників, а також дискутувалися нові стратегії, форми та методи роботи з державними органами.