За Сталіна почалося «одомашнення» Шевченка, - Юрій Шаповал
Доктор історичних наук, завідувач відділу етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Кураса НАН України Юрій Шаповал 11 березня у шоу «Велика політика» дав пояснення, щодо пишного святкування 120-річчя народження Шевченка за часів Сталіна.
« Акція виведення Шевченка на перший план була плановою. Партія починала прикручувати літературні організації у 20-х роках ХХ століття, і тривало це до кінця 30-х. І треба було шевченкознавство повернути у певному партійному руслі. Маркування Шевченка як революційного демократа почалося на підставі спеціальних партійних тез, виписаних тоді. Це тоді почалося приручення, одомашнення Шевченка в модель, зручну тій владі», - зазначив Ю.Шаповал.
Історик також зазначив: «Ніхто не давав команди «фас», славити Шевченка у 19 столітті. Однак культ тоді почав складатися. І сьогодні ситуація теж не проста. Не треба його вихваляти, його треба елементарно знати і читати. А то маємо крайнощі, як Бузина з його «Секретною історією», і суцільну апологетику забронзовілого Шевченка з іншого боку».