За три місяці у Львові викрали 157 велосипедів
З початком велосезону крадії двоколісних активізувались
До теми
Тепло на дворі — гаряча пора для велозлодіїв. За три місяці у Львові викрали вже 157 велосипедів. Найчастіше кидають око на ті ровери, які стоять без нагляду та без надійних замків.
Орест тільки-но відкрив сезон на велосипеді. Свій ровер, як зазвичай, припаркував у внутрішньому дворику, який до прикрого випадку вважав неприступною фортецею. Адже міг залишити тут двоколісний й на кілька днів. Того дня зробив перерву в роботі і спустився у двір.
«Я, як завжди, механічно подивився на місце, де припаркований велосипед і побачив, що його там нема. Це був навіть не шок, а якесь непорозуміння. Ну як велосипеда нема ― не може такого бути», — розповів потерпілий Орест Патер.
Момент крадіжки зафіксувала камера спостереження. У двір зайшов чоловік на вигляд — від 35 до 50 років, крутився у подвір’ї майже годину. Зачекав, поки підуть свідки, і зробив свою справу.
Та все ж Петро один із тих, хто бачив злодія. Розповідає, що незнайомець у дворі не насторожив його, адже чоловік не був схожий на злодія.
«Наскільки я зрозумів, він когось чекав, тому що в його телефонній розмові він звертався до людини і звучало там — «півгодини я тебе зачекаю» — щось на кшталт цього. Але, наскільки я розумію, це була постановка. Насправді він ні з ким не розмовляв, просто відволікав увагу», — каже Петро Городиський, який бачив злодія.
Потерпілий Орест написав заяву у поліцію і має надію, що ровер знайдеться.
«В мене більша надія, що цю людину впіймають і він більше нічого подібного не зробить», — додає потерпілий.
З початку року у Львівській області викрали 357 велосипедів. Знайшли крадіїв лише у 85 випадках за гарячими слідами.
«Як свідчить практика, на такі велосипеди здійснюється будь-яке перероблення і в подальшому вони збуваються, але вже на території інших областей. Зустріти свій велосипед на території міста, де ти проживаєш практично нереально», — розповідає начальник управління карного розшуку Львівської області Микола Гладюк.
Не опустив рук і Володимир, в якого поцупили велосипед рік тому. Хоч і написав заяву в поліцію, на те, що вдасться повернути двоколісного, не сподівався.
«Порадили моніторити сайти з продажу деталей або самих велосипедів. І через місяць було знайдено в одного продавця якраз окремо раму від велосипеда і інші деякі деталі від нього», — пригадує постраждалий Володимир Соколик.
Хлопець зв'язався з продавцем, викликав оперативників і хоча б частини ровера вдалося конфіскувати.
А щоб до цього не доходило ще раз нагадуємо — слід використовувати надійні замки у поєднанні з товстими ланцюгами. Також останнім часом популярні є велосипедні сигналізації, які можна придбати в інтернеті.