За три роки фінансування галузі туризму у Львові зросло вдесятеро
Сьогодні, 8 грудня, у межах кампанії «Єдина стратегія конкурентоспроможності Львова» презентували стратегії розвитку міста у галузі туризму. Основним позитивом є те, що за останні 3 роки фінансування галузі збільшилось практично вдесятеро, - зазначила головний спеціаліст відділу туризму та рекреації Львівської міської ради Галина Гриник.
Якщо 2005 року на розвиток галузі туризму у Львові було виділено 0,1 млн грн, то у 2008 та 2009 роках ця цифра стабільно утримується на показнику 1,5 млн грн, - повідомляє ZAXID.NET .
За словами керівника програми стратегії Інституту міста Андрія Пундора, наймасштабнішою є "Стратегія розвитку туризму у м. Львові", розроблена Львівською міською радою ще 2000 року. Серед її основних завдань - розвиток ефективної системи управління туристичною галуззю, навчання персоналу та співпраця, покращення іміджу Львова, як туристичного центру, вдосконалення інфраструктури туристичної галузі Львова.
"У межах реалізації "Стратегії розвитку туризму у м. Львові" 2009 року створено Центр туристичної інформації; розроблено мережу Інтернет-афіш; налагоджено співпраця з Лодзем, Перемишлем, Любліном, Ліоном, Фрайбургом; щорічно проводиться близько 50 фестивалів різного спрямування; впорядковано екскурсійну галузь; розроблено кінні маршрути; лише 2009 року виділено 160 тис. грн на виготовлення туристичної продукції", - зазначила Галина Гриник.
"Незважаючи на те, що фінансування туризму у Львові значно зросло, воно все ще залишається однією з проблем. Зокрема, частина коштів, що виділяється на туризм, переорієнтовується на дотаційні сфери. Іншою проблемою є побудова у місті виставкового центру, котрий міг би приймати великі туристичні виставки", - зазначила Галина Гриник.
З 19 різноманітних стратегій, що мають стосунок до львівського туризму і були прийняті впродовж 2000–2009 років, більшість стосується фінансової підтримки громадських організацій у галузі реалізації соціально-культурних проектів, створення середовища для людей з особливими потребами, розвитку рекреаційної сфери Львівщини та транскордонного розвитку.
У межах кампанії "Єдина стратегія конкурентоспроможності Львова" Інститут міста зібрав понад 115 різноманітних стратегій (концепцій та програм) напрацьованих впродовж 18 років, жодна з котрих не була повністю втілена. На їх базі аналітичні групи підготують проект Стратегії, а до 1 лютого 2010 року розроблять організаційний план втілення Єдиної стратегії конкурентоспроможності Львова.