За відновленням мозаїки колишнього львівського магазину «Океан» можна стежити онлайн
До теми
На будмайданчику колишнього магазину «Океан» у Львові відбудовують стіну, на якій викладатимуть нову композицію «Море і риби». Оригінальний твір Володимира Патика будівельники зруйнували у липні цього року. Це спричинило скандал, тож тепер втрачену мозаїку взялися відновлювати ‒ уже під наглядом нащадків автора. Всі роботи можна відстежити онлайн.
Нову стіну майстри викладають на основі зруйнованої. Відразу промальовують квадрати, щоб перенести малюнок рельєфу.
«По рисунку будемо насверлювати стіну і вбивати штирі, анкери вбивати, тоді підв’язується сітка рабиця. І по ній вив’язується пізніше каркас і йде прокидка рельєфу», – прокоментвав монументаліст Роман Патик.
Перед руйнуванням оригінал мозаїки встигли відсканувати. Тепер на основі цих матеріалів створили точну модель втраченого твору. Тепер його переноситимуть на нову стіну якомога точніше. Рельєф мозаїки мають закінчити за місяць. Потім візьмуться викласти майже десять мільйонів кольорових камінців зі смальти. Увесь матеріал вже є. Близько 70% ‒ це старі елементи мозаїки, решту знайшли у львівських майстрів.
«Тут є помаранчеві, зелені, жовті є, холодні ультрафіолетові камінці. Фактично ми відібрали з того, що було запропоновано, може, 30%, решта, що нам не підійшло по кольорах, ми не брали. Як буде все посортовано, ми їх тримаємо ось у таких пляшках і то дуже зручно носити, бо легко піднімати», – сказав художник Остап Патик.
Забудовник ‒ фірма «Ріел-Естейт Груп» має спершу відновити мозаїку, а вже після цього зводити нову будівлю. Як компенсацію за втрачених «рибок» підприємство пообіцяло містові тисячу квадратних метрів. Зараз у міській раді думають над технічним завданням для цього приміщення.
«Будемо готові його презентувати за тиждень-півтора, щоби врахувати всі публічні зауваження всі думки, які озвучував і пан Остап: галерея, меморіальна частина, школа. Ми зараз юридично працюємо зі школою Новаківського», – розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Відтепер за перебігом відновлення мозаїки може спостерігати кожен львів’янин. На будмайданчику встановили веб-камеру.