Забороною Меджлісу окупанти відкриють шлях до репресій, – Чубаров

СуспільствоАндрій Стець, 3 березня 20162030

У випадку заборони судом окупантів діяльності Меджлісу близько двох тисяч кримських татар можуть визнати терористами. Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, пише «Укрінформ».

«Те, що відбувається сьогодні на території тимчасово окупованого Криму, зокрема, і цей так званий суд, неправомірно. Усі дії щодо Меджлісу кримськотатарського народу ми оцінюємо як дії злочинні, незаконні», - заявив Чубаров.

За його словами, «заборона Меджлісу кримськотатарського народу свідчитиме про те, що буде відкритий шлях до репресій дуже багатьох людей - найактивніших членів кримськотатарської спільноти, адже Меджліс - вищий виконавчий орган Курултаю (національного з'їзду - Ред.), який обирається Курултаєм».

Як пояснив Чубаров, у структурі Меджлісу більш ніж 250 місцевих меджлісів, які завжди обиралися кримськими татарами.

«А це більше ніж дві тисячі людей. І вони одночасно можуть бути оголошені екстремістами, якщо не терористами. Така ситуація», - зазначив голова Меджлісу.

На його думку, незаконні дії окупаційної адміністрації в Криму триватимуть до тих пір, «поки ми, Україна, не відновимо свій суверенітет над частиною своєї території».

«Життя в Криму настільки складне, і в умовах контролю Росії ми будемо постійно допомагати людям, але кардинальне рішення - повернення Криму до складу України», - резюмував політик.

Нагадаємо, сьогодні в Криму відбулося перше засідання суду у справі про заборону Меджлісу за позовом «прокурора» Криму Наталії Поклонської. На ознайомлення зі справою Меджлісові та його захисту дали тиждень. «Прокурор» заявила, що передала в суд «637 аркушів і сім дисків» матеріалів справи.

Моніторингова місія Організації Об'єднаних Націй з питань дотримання прав людини в Україні закликала Росію відмовитися від наміру заборонити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук