Заходи до Шевченківських днів відбуватимуться у Львові впродовж березня
«Дударик» презентує новий проект, у Шевченківському гаю – майстер-класи та театралізоване дійство, а на Сихові – публічна дискусія
У рамках святкування у Львові відбудуться літературно-музичні вечори, концерти, поетичні читання та творчі майстерки, присвячені творчості Тараса Шевченка. У місті відбудеться концерт хорової капели «Дударик», майстер-класи у Музеї народної архітектури та побуту у Львові ім. Климентія Шептицького, а також – театралізоване дійство закликання весни, в основі якого – вірші Шевченка.
Ключовою подією цьогорічного святкування є новий проект хорової капели «Дударик» «Шевченко REVOLUTION».
«Це проект хорової капели «Дударик», який відбуватиметься за участі хорової школи «Дударик» та найкращих солістів Львівської опери – Тетяни Вахновської, Тараса Різняка, Миколи Кортуняка, Софії Соловій, Оксани Мухи, «Rock Orchestra» та інших. Широка стилістична палітра концерту від класики до неокласики та року яскраво демонструє як творчість Тараса Шевченка з’єднує різні покоління», – пояснив Дмитро Кацал, диригент «Дударика», продюсер проекту.
6 та 13 березня в Музеї народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького відбудуться майстер-класи «Малюнок на склі» за мотивами творів Т. Шевченка.
«Ми щороку у музеї творимо заходи до цієї події. А цього року протягом березня ми будемо представляти вперше майстер-класи з малювання на склі за мотивами творів Кобзаря», – розповіла Надія Дзвоник, представниця Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького.
За її словами, ще один великий захід відбудеться 21-22 березня. Це велике театралізоване дійство закликання весни. В основу заходу також покладені вірші Шевченка.
Також цього року активно долучаються до відзначення Шевченківських днів публічні бібліотеки Львова для дітей та дорослих.
«Цього року бібліотекарі організовують читання творів, поетичні марафони, експозиції репродукцій картин Шевченка та інтелектуальні брейн-ринги. 9 березня у Центральній міській бібліотеці ім. Лесі Українки, що на вул. Мулярській, 2а, відбудеться воркшоп за творами та діяльністю Шевченка «Креативна ілюстрація» від Анастасії Введенської. Ілюстраторка, креативна бібліотекарка та дитяча письменниця проводить захід у рамках програми для дітей «Майстерня Щастя», яку вона реалізує в бібліотеці на постійній основі», – розповіла Анастасія Нечипоренко, головна спеціалістка відділу культури та мистецтв, координаторка бібліотечної сфери.
Також у Довженко-Центрі на Сихові відбудеться публічна дискусія «Шевченко тричі символ України». Учасники будуть дискутувати про те, яким було трактування Шевченка в радянські часи, у 90-ті роки і яким є зараз. Учасниками дискусії будуть: Андрій Содомора, Богдан Тихолоз, Данило Ільницький. Модератор дискусії – Володимир Бєглов. Захід відбудеться 9 березня о 19:00. Читання поезії Шевченка відбудеться також у Народному домі в смт Рудно.
«Хочеться показати таку революційність Шевченка, а з іншого боку, його таку спокійну витонченість і велику мудрість. Крізь призму Шевченка ми хочемо відобразити і закликати більше вивчати, більше довідуватися і, власне, брати дуже цікаві приклади. Тому буде багато ключових заходів у міських установах», – зазначив Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.
Також, як раніше повідомляв ZAXID.NET, до 204-річчя з дня народження Тараса Шевченка у Львові відбудеться конкурс двійників письменника.