З 1 січня 2013 року залізничні квитки в Україні знову стануть іменними. Їх не продаватимуть без посвідченням особи. Повернутися до такої практики урядовці вирішили через чисельні скарги українців, мовляв, забагато спекуляцій довкола безіменних квитків.
Про це інформують «Головні новини Львова».
Пасажир залізниці Петро Пістружак сподівається, що новий-старий метод продажу квитків «вдарить» по нечистих на руку квиткових спекулянтах, яких останнім часом значно побільшало. Та не всі пасажири у захваті від повернення до іменних квитків.
Львів’янин Борис Соловйов: «Наприклад, у мене знайома є в Луганську. Хоче, щоб я купив їй квиток тут. Є проблема».
У залізничних касах кажуть, вже мали досвід роботи з іменними квитками. Тож нічого нового для себе не чекають. Лише припускають, що знову можуть побільшати черги біля кас, оскільки на оформлення одного проїзного з внесенням персональних даних часу піде куди більше. Попри те, сьогодні значну частину квитків продають за таким методом.
Квитковий касир Львівського залізничного вокзалу Любов Ливак каже: «Ми і так зараз половину квитків оформляємо як іменні. Для студентів. Пишемо номер посвідчення, чи номер студентського, інваліди – це також все іменні квитки».
Водночас незадоволені такою зміною провідники: «Для нас це буде дуже велика морока. Там як неспівпадають букви в прізвищах – це вже неприємність», – каже провідниця Запорізького резерву Лілія Сириця.
Додамо, 5 років тому продаж залізничних квитків за паспортом скасували. Тоді цей крок назвали демократичним, мовляв, у Європі від такої процедури відмовились давно.
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.
Як інформував ZAXID.NET, у січні-вересні 2012 року послугами залізничного транспорту Львівщини скористалися 22,9 млн пасажирів. За весь 2011 рік цей показник становив 30,8 млн грн. Загалом Львівська область посідає п’яте місце серед регіонів України за кількістю відправлених пасажирів.
Додамо, віце-прем'єр-міністр – міністр інфраструктури Борис Колесніков упевнений, що Україні потрібно повністю відмовлятися від нічних поїздів на користь швидкісних і переходити до організації великих залізничних вузлів - за аналогією з хабами в авіації.