Запорізькі активісти прикувались ланцюгами біля ОДА на захист мови
Арештом одного із організаторів, який прикував себе ланцюгами до пандусу ОДА, закінчився мітинг на захист української мови 5 липня в м. Запоріжжі. Про це повідомив голова Запорізької обласної організації Конгресу Українських Націоналістів Василь Тимчина.
Він розповів, що місцеві осередки Конгресу та «Просвіти» заздалегідь подали заявку на акцію під стінами облдержадміністрації. На 17.00 на захід зібралось понад 150 осіб, проте до них підійшли правоохоронці і оголосили, що суд заборонив проводити мітинг, інформує прес-служба КУН.
Захисники мови обурювались рішенням суду і не збирались розходитись. А голова Запорізької обласної організації «Просвіти» Олег Ткаченко прикував себе ланцюгами до металевого пандусу біля будівлі облдержадміністрації. До такого ж протесту вдався і просвітянин Святослав Щербина з шестирічним сином.
Працівники міліції почали розрізати ланцюг, яким прикували себе патріоти. Учасники мітингу намагались захистити просвітян. Проте їм не вдалося перешкодити затриманню патріотів. Голову запорізької «Просвіти» затримали за невиконання рішення суду.
Олега Ткаченка забрали до відділку міліції, а потім до суду. Активісти національно-патріотичних сил Запоріжжя прийшли підтримати затриманого під стіни суду, де розглядалася справа. Ввечері О. Ткаченка відпустили, зробивши попередження.
На думку голови Запорізької ОО КУН Василя Тимчини, заборонивши проводити мітинг у місті, влада виявила свою слабкість і страх, а також порушила право українських громадян на захист своїх духовних цінностей.
Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада прийняла закон «Про засади державної мовної політики». За закон про державну мовну політику проголосували 248 народних депутатів. У поіменному списку, опублікованому на сайті ВР, вказано, що Володимир Литвин не голосував за даний законопроект. За словами депутатів, його на той час не було у сесійній залі. Напередодні Литвин зазначив, що голосування по законопроекту перенесуть, оскільки ще потрібно розглянути багато поправок. Також у списку вказано, щоМикола Томенко проголосував за цей законопроект, що він згодом заперечив, повідомивши, що його картку хтось використав. Крім того, регіонал Петро Писарчук, чий голос за закон теж значиться, стверджує, що його на сесії не було, іпросить відхилити голос від його імені.
Згодом Томенко повідомив, що подав у відставку, бо вважає неможливим працювати у такому парламенті.Володимир Литвин також попросив депутатів розглянути його відставку. За словами спікера, "його розвели, розвели Україну".