Заяви про участь українців у конфлікті на Кавказі є свідченням непрофесіоналізму, - посол
Заяви про участь українців у конфлікті на Кавказі є або свідченням непрофесіоналізму, "або це замовлення". Про це заявив посол України в Росії Костянтин Грищенко в ефірі 5 каналу, коментуючи заяву слідчого комітету при прокуратурі РФ про участь українців у південноосетинському конфлікті.
"Прокуратура має апелювати до фактів. А факти стверджують зовсім протилежне... Якщо вони є, то треба довести до нашої сторони", - зазначив він, повідомляє "Українська правда".
"А те що виноситься у публічну площину у такий спосіб - це свідчення того, що або там працюють непрофесіонали, або це замовлення", - заявив посол.
"З цього приводу я мав зустріч у МЗС РФ і про це я досить чітко і прямо заявив. Ми будь-які звинувачення маємо підкріпляти фактами. Прокуратура не може, будь-якої держави, просто заявляти про те, що вона тримає у себе в кишені невідому що, невідомо яким чином, і виплескувати це у простір", - наголосив Грищенко.
Він зазначив, що "це крок який не сприяє покращенню чи просто утриманню у нормальному стані відносин (України та Росії)".
"В цілому ми зараз стикаємось з двома абсолютно різними площинами цих відносин. З однієї сторони - на рівні регіонів, на рівні простих людей є відчуття того, що саме відносини двох держав, можуть бути тою площадкою, на якій можна вирішувати питання, які постали у зв’язку з економічною кризою", - вважає посол.
"Росія, при всіх її запасах валюти, нафти, газу, стикається з тим, що інфраструктура недосконала, немає можливості вирішити соціальні проблеми, люди перекривають дороги, люди починають викликати прем’єра, щоб з'ясувати відносини з конкретним олігархом", - заявив Грищенко.
Коментуючи питання, щодо відсутності реакції на заяви прокуратури РФ з боку ключових претендентів на посаду президента, Грищенко сказав: "Це проблема, у тому числі, і команд цих кандидатів. Цими питаннями треба займатися професійно. Треба розуміти, що ти хочеш сказати з цього приводу, треба знати факти".
"Розуміти наприклад, що з російської сторони виключно прокуратура, яка отримала це завдання рік тому, говорить про геноцид, то вони самі визнають, що загинуло 170 людей", - наголосив посол.
"Знаєте скільки аварій, скільки терористичних актів було, коли навіть у літаках більше людей гинуло, так що ж це кожного разу геноцид? Це трагедія кожної конкретної загиблої людини", - вважає Грищенко.
"Не можна виправдовувати загибель мирних жителів. Але кожного разу, коли тобі хочеться назвати це геноцидом, мабуть це просто несерйозно і неприйнятно", - зазначив він.
"І коли в іншій ситуації, про мільйони загиблих людей говориться, що це не геноцид, але одночасно стверджується, що менше 200 загиблих це геноцид - це вже виходить за межі не тільки юридичного аналізу, а чисто гуманітарного підходу до трагедій", - сказав посол.