Збільшення лімітів швидкості на трасах - це 15 тисяч українців у морзі, - Луценко
Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко негативно сприймає ініціативу уряду щодо збільшення ліміту швидкості на автодорогах України. Про це Юрій Луценко повідомив 12 березня у межах "кущової наради" керівників регіональних підрозділів боротьби з організованою злочинністю, що відбулася у Полтаві.
"У мене є таблиця обмеження швидкості в країнах Європи: від Бельгії до Угорщини немає жодного міста, де обмеження швидкості перевищує 60 км. В Україні сьогодні цей показник - 60, і це повністю відповідає європейській практиці. Крапка. Друга позиція - швидкість на автомагістралях: 120-130 км - ліміт швидкості у всій Європі. В нашій державі є лише одна дорога, яку, відповідно до технічних характеристик, можемо зарахувати до категорії "автомагістраль", це дорога "Київ-Бориспіль". В Україні встановлена дозволена швидкість від 110 до 130 км, тобто ми нормально вписуємось до європейської практики. Говорячи про допустиму швидкість за містом по всій Європі , то цей показник становить від 90 до 100 км. У нас же пропонують внести фактично 130 км на годину. На мою думку, це просто безумство," - сказав Юрій Луценко.
За його словами, Міністерство внутрішніх справ наполягатиме на збереженні 60-кілометрового обмеження швидкості в містах, 130-кілометрового обмеження на автомагістралях, а також існуючого показника на автодорогах з фіксованою перешкодою від 90 до 110. "Це максимум, що ми можемо запропонувати для збільшення швидкості дорожнього руху. Всі інші норми ми вважаємо за необхідність залишити сталими, " - наголосив міністр.
На думку Юрія Луценка, ціна проведення подібних експериментів є надто високою, оскільки у сферу ризику потрапляють людські життя. "Згідно сумної статистики, у минулому році маємо 15 тисяч поранених осіб, які потрапили у лікарні після ДТП, внаслідок перевищення швидкості. Якщо піти на ці авантюрні, не продумані експерименти, які пропонуються сьогодні в Кабінеті міністрів, то, нажаль, ми отримаємо 15 тисяч людей, які поїдуть не в лікарні, а в морг. Я категорично противник цього. Ми надто довго боролися за наведення порядку на дорогах, аби знову дозволити займатися вакханалією. Я ще раз кажу в усьому світі дороги існують для пересування, а не для спортивних гонок, небезпечних для населення," - резюмував Юрій Луценко.