Зеленський доручив правоохоронцям знайти винних у скандалі з «плівками Гончарука»
На пошук винних у публікації скандальних аудіозаписів Зеленський дав правоохоронцям два тижні
Президент України Володимир Зеленський вимагає від правоохоронних органів за два тижні встановити причетних до запису розмов під час зустрічі прем’єр-міністра Олексія Гончарука, міністрів і представників Національного банку України. Скандал з оприлюдненням цих розмов розгорівся напередодні, у ЗМІ його назвали «плівками Гончарука». Після публікації розмов Гончарук подав у відставку.
«Вимагаю, щоб за два тижні, якомога швидше ми з вами отримали інформацію – хто вів записи… Знайти, хто це зробив, і з цим розібратися», – наголосив Зеленський на зустрічі з керівниками українських правоохоронних органів у п’ятницю, 17 січня.
Крім того, президент додав, що в межах кримінального провадження має бути чітко встановлене коло осіб, які були присутні на переговорах, і з’ясовані обставини, за яких вони відбувалися.
«У засобах масової інформації було багато фейків щодо присутності тих чи інших посадових осіб. Фотографія, яка є у ЗМІ, – з’ясувати, чи справді всі ці люди були учасниками, чи ні», – зазначив він.
Зеленський додав, що, за словами прем’єр-міністра, було декілька переговорів, і зустріч, з якої був оприлюднений перший уривок, тривала п’ять годин.
Володимир Зеленський також вимагає впродовж двох тижнів напрацювати необхідні заходи, щоб унеможливити подібні інциденти в майбутньому й технічно забезпечити захист інформації. Несанкціоноване прослуховування та фіксування розмов не повинне мати місце у приміщеннях органів державної влади всіх рівнів, адже це питання національної безпеки, зазначив він.
З чого почався скандал довкола Олексія Гончарука?
У середу, 15 січня, в інтернеті опублікували аудіозаписи, зроблені нібито на нараді з прем'єр-міністром України, де нібито Олексій Гончарук дозволив собі неоднозначні висловлювання на адресу голови держави Володимира Зеленського. Сам Гончарук на тій нараді нібито визнавав, що є «профаном в економіці». Станом на п’ятницю, 17 січня, низка цих записів з YouTube була видалена.
На тлі скандалу прем’єр-міністр України Олексій Гончарук подав у відставку «з етичних міркувань».