Зеленський підтримав право жителів Донбасу заповнювати документи російською мовою

Зі слів президента, якщо жителі Донбасу захочуть заповнювати документацію російською мовою, то в цьому немає ніякої проблеми

Президент Володимир Зеленський заявив, що жителям Донбасу треба дати можливість заповнювати документи російською мовою. Таку заяву він зробив під час пішої прогулянки після саміту Україна-ЄС увечері в понеділок, 8 липня.

За його словами, ніякої мовної проблеми насправді не існує.

«Я думаю, ми колись припинимо цю війну. Якщо буде у донеччан якесь спеціальне прохання, що для них важливо, щоб вони там документи могли, наприклад, заповнити російською мовою, я не бачу в цьому жодної проблеми», – сказав Зеленський.

Він додав, що в Україні людина може говорити так, як хоче.

«Така інформаційна була війна, що не можна говорити російською. Я думаю, ви розумієте, що можна говорити, як ви хочете … Я президент, я з вами говорю, як хочу, правильно?» – сказав Зеленський журналістові, перейшовши на російську.

Раніше голова Адміністрації (Офісу) президента Андрій Богдан запропонував надати статус регіональної російській мові на Донбасі. Однак представник Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що слова Богдана про російську мову для Донбасу потрібно трактувати як його особисту думку.

Нагадаємо, з 2012 року в Україні діяв закон, який допускав поняття «регіональної мови», якщо нею розмовляють 10 і більше відсотків жителів певного регіону чи населеного пункту. Але наприкінці лютого 2019 року Конституційний суд визнав цей закон неконституційним.

25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про забезпечення функціонування української мови як державної, яким визначила, що єдиною державною мовою в Україні є українська. Нею також повинні типово послуговуватися, зокрема, у сфері обслуговування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук