Зеленський ветував закон про примусову хімічну кастрацію педофілів

Наразі законопроект було повернуто з пропозиціями президента

Президент Володимир Зеленський наклав вето на закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості».

Відповідні дані містяться у картці закону на сайті парламенту. Зазначається, що сьогодні, 4 вересня, закон було ветовано повернуто з пропозиціями президента.

«Готується на розгляд з вето президента», – йдеться у графі щодо стану проходження розгляду закону.

Нагадаємо, що законопроект №6449 про реєстр і хімічну кастрацію педофілів Рада прийняла 11 липня. У пояснювальній записці до законопроекту, «пропонується посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Так, статтею 152 запропоновано посилити покарання із застосуванням примусової хімічної кастрації».

Пізніше низка правозахисних організацій розкритикувала законопроект і звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням ветувати його.

Правозахисники наголошують, що на сьогодні офіційна класифікація хвороб визначає педофілію як сексуальний потяг до дітей, неповнолітніх і судячи з нового закону, злочинцями автоматично стають всі люди з педофілією. Хоча насправді не кожен педофіл вчиняв злочини на сексуальному підґрунті.

Правозахисники і психіатри також вбачають небезпеку в створенні відкритого реєстру людей із педофілією. За їх словами, це може вплинути на соціальну ситуацію: відкритий реєстр може породжувати в людях бажання вчинити самосуд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук