Зв'язок російської меншини з Москвою не має бути сильніший, ніж з Україною, - експерт
Культурну автономію, культурну самобутність національних меншин треба зберігати й заохочувати, але вона не має набувати ізоляціоністських рис. Бо тоді, приміром, ваші російська чи польська діаспори відчуватимуть головний зв'язок з Польщею чи з Росією, а не з Україною.
Таку позицію озвучила депутат Латвійського сейму, знаний філолог, академік Яніна Курсіте в інтерв’ю ZAXID, відповідаючи на запитання про те, що б вона порадила українцям для примирення з нацменшинами.
«У нас теж велика частина російськомовного населення плекає основний культурний та інформаційний зв'язок з Москвою, з Росією. А цей зв'язок не має домінувати. І тут силою не допоможеш», - пояснила вона.
«Я б порадила будувати сусідські взаємини. З одного боку, є головний квартировинаймач, господар помешкання. Він має почуватися впевнено, але не бути агресивним. Не слід вимагати від людини, котра винаймає в тебе помешкання, аби вона жила виключно за твоїм годинником. Треба їй залишити простір для власного годинника», - зазначила Я. Курсіте.