З'явилися докази отримання Полом Манафортом $17 млн від Партії регіонів

З'явилися докази отримання Полом Манафортом $17 млн від Партії регіонів
фото Getty Images
Пол Манафорт пішов з посади голови передвиборчого штабу Трампа через контакти з Януковичем

Екс-глава передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт в 2012-2013 роках отримав $17 млн від Партії регіонів. Факт отримання Манафортом грошей за роботу для Партії регіонів колишнього президента України Віктора Януковича випливає з документів, які американець подав у мін'юст США в рамках закону про реєстрацію іноземних агентів, пише BBC.

Як зазначається, консалтинговій фірмі екс-глави передвиборного штабу Трампа довелося зареєструватися іноземним агентом через роботу на українську партію. Відмова від реєстрації може переслідуватися в кримінальному порядку. З заповненої форми, яку Манафорт подав у мін'юст, випливає, що в 2012-2013 роках його фірма, наприклад, писала передвиборчу програму для Партії регіонів, реалізовувала стратегію виборчої кампанії, розробляла партійну платформу і проводила міжнародне спостереження за виборами.

Відзначається, що угоду фірма укладала з виконуючим обов'язки голови Партії регіонів Володимиром Рибаком, який з 2012 по 2014 рік був головою Верховної ради України.

В анкеті, поданій в мін'юст, метою роботи фірми Манафорта на Партію регіонів в 2013-2014 роках називається «децентралізація влади з передачею максимальних повноважень регіонам, будівництво політичної партії західного зразка і перетворення України в найбільш привабливу для інвестицій державу в регіоні». Компанія отримала від української партії $17 млн. На консультантів, роботу опитувальних агентств та інші послуги фірма Манафорта витратила понад $4 млн, в тому числі на роз'їзди і подорожі - $2,1 млн.

Слід зазначити, що документи, передані компанією в мін'юст США, опублікувала газета Washington Post.

Також повідомляється, що 26 червня керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що підпису Манафорта не було ні на одній зі сторінок так званої «амбарної книги» Партії регіонів, а інформація про його вину - це піар-технологія. Однак ще у листопаді 2016 року повідомлялося, що детективи НАБУ отримали додаткові докази здійснення нелегальних виплат з «чорної каси» Партії регіонів Полу Манафорту.

Нагадаємо, у серпні 2016 року газета New York Times оприлюднила дані, що свідчать про виділення Партією регіонів великих сум Полу Манафорту у період між 2008 і 2012 роками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук