18-річному хлопцеві у Києві провели трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора
Донорськими клітинами з українцем поділився молодий німець
До теми
У четвер, 27 серпня, у київському ОХМАТДИТі провели трансплантацію кіскового мозку від неродинного донора 18-річному Леоніду з Полтавщини. Донорські клітини сьогодні вранці прибули з Німеччини. Ними з українським хлопцем поділився молодий німець.
Це вже друга трансплантація кісткового мозку від неродинного донора цього року. Першу у квітні зробили однорічному хлопчику. Донорські клітини також надійшли з Німеччини. Раніше такі пересадки українцям робили лише за кордоном, повідомила у Facebook засновниця ГО « Всеукраїнська платформа донорства «idonor» Ірина Заславець.
У 18-річного Леоніда з Полтавщини з'явився шанс побороти важку недугу
Ірина Заславець повідомила, що Леонід 14 місяців бореться з гострою лімфобластною лейкемією, ускладненою філадельфійською хромосомою. Єдина надія на порятунок – трансплантація.
Правда, через ту хромосому у світі прогноз на позитивний результат – лише 30-40%, але це єдиний шанс хлопця одужати.
За словами завідувача трансплантації кісткового мозку Олександра Лисиці: «Ризики шалені, але немає іншого виходу і ми робимо максимум, що зробили б у світі, щоб Льоня одужав».
Донорські клітини до аеропорту Бориспіль сьогодні зранку доставив кур’єр.
«Вони прибули з Німеччини. Клітинами з українцем поділився німець. Про нього відомо лише те, що це молодий чоловік до 25 років. Цінну посилку отримав Роман Куць. Він очолює БФ "Український реєстр донорів кісткового мозку", який здійснював пошук донора у світовому реєстрі», – сказано у повідомленні.
Раніше на пересадки кісткового мозку українці їхали за кордон. Та у грудні 2019 року були внесені зміни в закон про трансплантацію, які дозволили державі користуватися послугами недержавних реєстрів - Український реєстр донорів кісткового мозку саме такий. Держава розробила тарифи на трансплантацію. Київський ОХМАТДИТ увійшов у пілотний проект, уклав договір з МОЗ і тепер такі трансплантації оплачує держава.
Щороку в Україні трансплантацій кісткового мозку потребує приблизно 2500 людей. Це пацієнти з лімфомами, лейкеміями, імунодефіцитами та апластичними анеміями.
В Україні наразі зробили лише дві трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. Першу провели в ОХМАТДИТі 1 квітня однорічному хлопчику. Донором для нього також був німець. Хлопчик почувається добре. Його з лікарні вже виписали додому, а в ОХМАТДИТ він приїжджає лише на перевірки.
«21 серпня Леоніду виповнилося 18 років, то можна вважати, що у нас провели першу трансплантацію кісткового мозку від неродинного донора дорослому, хоч до пересадки його готували ще як неповнолітнього», – каже Ірина Заславець.